in , ,

Robert Kiyosaki Altın, Gümüş, Bitcoin ve Gayrimenkulün Çökeceğini Öngörüyor

“Zengin Baba Fakir Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, bunalımın yaklaşmakta olduğunu aynı zamanda altın, gümüş, Bitcoin ve gayrimenkulün çökeceğini öngörüyor. Gerçekleşmesini beklediği krizden sonra dört tür yatırımı da almaya hazırlandığını da sözlerine ekliyor.

Robert Kiyosaki Bir Krizin Geleceğini Öngördü

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, bir kez daha yaklaşan çöküşün ardından buhran konusunu da uyardı. Bitcoin de dahil olmak üzere birçok pazarın çökeceğini düşünüyor.

Zengin Baba Yoksul Baba, 1997 yılında Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından yazılmış bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times Best Seller listesinde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satılmıştır.

Kiyosaki Perşembe günü, Federal Rezerv ve Başkan Joe Biden’in “sahte enflasyonu zorladığını” düşündüğü bir konuyu tweetledi:

Kriz ve buhran geliyor. Altın, gümüş, Bitcoin ve gayrimenkul çöküşü görebiliriz. Krizden sonra daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, gayrimenkul alınmaya hazır durumda olacaktır. Sahte enflasyon krizlerinden sonra daha da zengin olma zamanı.

Ünlü Zengin Baba Yoksul Baba yazarı daha önce de birkaç kez kriz konusunda uyarmıştı. Haziran ayında, dünya tarihinin “en büyük krizinin” geldiğini söyledi. Eylül ayında, Ekim ayında “Dev bir borsa çöküşü” bekleyerek uyarısını yineledi. Daha sonra ABD’nin bir buhrana girmesi konusunda uyardı.

Kasvetli tahminleri arasında Kiyosaki, Bitcoin satın almanızı öneriyor. Ağustos ayında, Bitcoin’in en büyük yükselişe sahip yatırım olduğunu söyledi. Ekim ayında Bitcoin’in “çok parlak” bir geleceği olduğunu söyledi. Geçen ay, enflasyon endişeleri yoğunlaştıkça daha fazla Bitcoin ve Ethereum satın aldığını açıkladı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 12.12.2021

LOCGame Projesi CEO’su Mikhail Moronov ile AMA Etkinliği