in , ,

Ripple’ın (XRP) Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

XRP, Çarşamba günü %2,39 düşüşle günü 0,4775 dolardan tamamladı. Durgunluk endişeleri ve şahin FOMC toplantı tutanakları XRP’yi ve kripto piyasasını hafta ortasında kırmızı görümümde bıraktı.

Teknik göstergeler düşüşe geçerek 0,45 doların altına dönüş sinyali verdi. Çarşamba günü XRP %2.39 oranında değer kaybetti. Böylelikle salı günkü %0.41’lik kaybın ardından XRP günü 0,4775 dolardan tamamladı.

Güne yükselişle başlayan XRP, erken saatlerde 0,4920 dolara kadar yükseldi. XRP, fiyat tersine dönmeden önce 0,4925 dolar ve 0,50 dolar direnç bandının alt seviyesini test etti. Tersine dönüş, XRP’nin öğleden sonra 0,4698 dolara kadar düştüğünü gördü. XRP, 200 günlük eMA (0,4868) ve 50 günlük EMA (0,4829) seviyelerini geçerek günü 0,4775 dolar seviyesinden tamamladı.

Bu yazının yazıldığı sırada XRP, %2.01 düşüşle 0,4782 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan XRP, destek bulmadan önce 0,4712 dolara kadar düştü.

Günlük grafik, XRP/USD’nin 50 günlük EMA’nın (0,4848) altında, 200 günlük EMA’nın (0,4571) ise üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Hafta ortasındaki geri çekilme, XRP/USD’nin 0,4925-0,50 dolar direnç bandının alt seviyesinden düştüğünü ve kısa vadeli düşüş sinyalleri gönderdiğini de gördü.

Özellikle 50 günlük EMA 200 günlük EMA’ya doğru daraldı ve düşüş momentumunu yansıttı.

14 günlük RSI’ya bakıldığında, 45,71 değeri, 50 günlük EMA ile aynı hizada olan ve 0,4675-0,4615 dolar destek bandının üst seviyesine düşüşü destekleyen orta derecede düşüş eğilimine işaret etti.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC/USD 0,48 dolar psikolojik seviyesinde güçlü bir dirençle karşı karşıya. BTC/USD 200 günlük (0,4862) ve 50 günlük (0,4818) EMA’ların altında yer alıyor. Önemli ölçüde, 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan geri çekildi ve 0,4675-0,4615 dolar destek bandının üst seviyesinde bir çalışma sinyali verdi.

XRP/USD, 0,4925-0,50 dolarlık direnç bandını hedeflemek üzere 200 günlük EMA’dan çıkmak için 50 günlük EMA’dan geçmek zorunda.

SEC ve Ripple Sessizliği, XRP’yi Arka Planda Bırakıyor

Mahkeme kararlarının eksikliği, davanın Eylül ayına kadar uzama ihtimalini artırıyor ve bu da yatırımcı duyarlılığını test etmeye devam ettirebilir.

Devam eden SEC ve Ripple davasında ilerleme kaydedilmemesi XRP’yi kripto haber kanallarının eline bıraktı. Artan resesyon korkuları, şahin FOMC toplantı tutanakları ve artan düzenleyici incelemeler yatırımcı duyarlılığına ağırlık verdi.

Bugün yoğun bir gün olması bekleniyor. ABD Ekonomik göstergeleri bu öğleden sonra piyasalara yön verecek. ABD ADP tarım dışı istihdam değişikliği ve ISM İmalat Dışı PMI rakamları, yatırımcılar FED’in frene basması için neden ararken yön belirleyici olacak.

Bununla birlikte SEC ve Ripple davası odak noktası olmaya devam edecek. SEC ve ABD kanun koyucularının konuşmaları, SEC, Binance ve Coinbase ile ilgili haberlerin de dikkate alınması gerekecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Potansiyel Airdrop için Starknet Ekosisteminde Kullanılabilecek 7 Protokol

Temmuz Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri (2)