in , ,

Ripple Yerinde Kalacak: Bu Karar XRP’yi Nasıl Etkiler?

Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen, şirket ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen iki isimden birisi olan Larsen, ödeme devinin ABD ve San Francisco içerisinde kalacağını vurguladı.

Ripple, San Francisco’ya Bağlı!

Larsen, Ripple’ın son dönemde ABD’li regülatörler ile yaşadığı soranlara rağmen San Francisco içerisinde kalma sebebini ise şu şekilde açıkladı:

Bu şehre derinden bağlıyız. Bu şehir en üst seviye yaratıcılığa ve çeşitliliğe sahip. Bu şehir önemli bir topluluğa sahip.”

Ripple, ABD’de yaşadığı yasal sorunlara rağmen ise 500 kişiye yakın ekibini büyütmeyi düşünüyor. Ekim 2020 tarihinde şirketin ana merkezini ABD’den İngiltere’ye ve hatta Japonya’ya taşıyabileceği haberleri gündeme gelmişti. XRP’nin menkul kıymet olup olmaması konusundaki belirsizlikten yakınan Ripple, ABD’li regülatörlerin yavaş hareket etmesinden de şikayetçi olmuştu. Ancak bu ifadeden neredeyse 2 ay sonra Ripple’a ve XRP’ye karşı menkul kıymet davası açıldı.

Ripple’a Anlaşma Işığı mı Yandı?

Ripple’a açılan davada ise şirketin kendi çıkarları için XRP’yi kullandığı ve bunun bariz bir menkul kıymet olduğu vurgulanıyor. Bütün bu suçlamalara rağmen Ripple eski CEO’sunun San Francisco ve ABD’de kalmaya yönelik olumlu açıklamaları, akıllara başka bir durumu getirmekte.

Ripple

Yeni SEC Başkanı olarak seçilen Gary Gensler’ın eski başkan tarafından açılan bir davayı erken bitirmek istemesi, Ripple’a anlaşma getirebilir. Tether’in kısa süre önce 18,5 milyon dolarlık ceza ile anlaşma sağlaması da umutları arttırdı. Ripple’ın özellikle San Francisco içerisinde kalmak istemesi ve yapılan olumlu açıklamalar da buna işaret etmekte. Olası bir anlaşma, XRP fiyatı için müjde şeklinde yorumlanacaktır.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

2 Mart 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Son Dakika: BitMEX’in Eski CEO’su, ABD’li Yetkililere Teslim Olacak!