in , ,

Ripple (XRP) Yarın Ralli mi Yapacak? WSB’nin Telegram Kanalı XRP’nin Ralli Yapacağını İddia Ediyor!

Ripple (XRP) fiyatı son üç gündür değer kazanmaya devam ediyor. XRP fiyatı, 0.2478 dolardan 0.5100 dolara kadar %100 oranında bir yükseliş kaydetti. Fiyattaki bu artışın özellikle finans dünyasını etkisi altına alan GameStop ve Dogecoin gelişmesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcıların biri olan Jason Calacanis ise bu durumu “felaket” olarak yorumladı.

Önde gelen bir Silikon Vadisi yatırımcısı olan Jason Calacanis, XRP’yi eleştirmekten geri adım atmadı. Ünlü yatırımcı Ripple’a karşı devam eden davaların ciddi olduğunu ve böyle bir durumda bile %100 fiyat artışı kaydeden XRP’nin bu yükselişini “saçmalık” olarak yorumladı.

Devam eden davaya ilişkin, Ripple dün SEC’in açtığı davaya karşılık savunmasını mahkemeye sundu. Bazı avukatlar Ripple’ın savunmasının gayet iyi olduğunu düşünürken, Calacanis ise XRP’nin bu davadan paçayı sıyırmasının mucize olduğunu ifade etti.

Bunun haricinde XRP yatırımcıları mevcut durumdan memnun gözüküyor. Ripple CTO’su David Schwartz, WallStreetsBets (WSB) ve XRP’nin grafikleri arasındaki benzerliklere dikkat çekti. Bu benzerlikleri takipçilerine “Tesadüf mü?” olarak sordu. Fiyattaki yükselişin hiç de tesadüf olmadığına dair veriler de mevcut. Kripto para analisti olan Luke Martin’in XRP/USD paritesindeki fiyat artışıyla ilgili olarak Dogecoin’deki beklentinin bitmesiyle oradan çıkan paraların XRP’ye kaydığını ifade etti. Analist, bunun sonucunda XRP’nin piyasadan pozitif ayrışmasına yardımcı olduğunu düşünüyor.

Yarın Ripple (XRP) Fiyatında Pump mı Yaşanacak?

Bununla birlikte, Telegram’daki tartışmalara göre 1 Şubat 2021 tarihinde XRP’nin rallisine tanık olabiliriz. WSB’nin “Buy & Hold XRP FEB 1st, 2021” adlı bir Telegram grubunun yardımıyla yarın saat 08.20 EST’de (Türkiye saati ile 16:30) bir pump dalgası yapmayı planladığı söyleniyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP fiyatı 0.44 dolardan işlem görüyor. Peki “Pazartesi günü XRP’de neler olacak?” Bu sorunun cevabını yarın piyasa açıldıktan sonra öğreneceğiz.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Burak Ordu Stablecoin

Burak Ordu Özel Röportajı: Stablecoin ve DeFi’ler Nereye Gidiyor?

Ripple

Ripple (XRP) Fiyatında Kritik Haftaya Girildi