in ,

Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) Teknik Analizleri I 12.03.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ripple (XRP)

Dava süreci yaklaşık 1.5 senedir devam eden Ripple (XRP), dün yaşanan gelişmeler ile bu süreçte davanın kazanılması adına çok önemli bir adım attı. Mahkeme tarafından Ripple’ın (XRP) bugüne dek SEC tarafından adil bir biçimde uyarılmaması ve menkul kıymetler kapsamına hareket etmesi için gerekli işlemleri yapmamasından dolayı haklı bulundu.

Bu haberin duyulması ile %15 üzerinde bir artış gerçekleştiren Ripple (XRP), bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.7950 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Şubat ayı başlarında kırdığı düşüş trendinin de retest’ini tamamlamış olan XRP, 0.8585-0.9470 bölgesindeki majör direncin de kırılımı için çalışıyor.

Ripple (XRP)
Ripple (XRP) Teknik Analizi I 12.03.2022

Bu direnç bölgesinin kırılması halinde 1.2050 seviyelerindeki dirence kadar yükselişlerini devam ettirebilir. Uzun bir süredir 0.6560-0.7840 bölgesinde sıkışmış olması, bu sıkışmayı bir akümülasyon süreci olarak yorumlanmasına ve kırılımın gerçekleşmesi halinde sert bir yükseliş izlememize neden olabilir. Olası bir geri çekilmenin yaşanması halinde ise 0.6560 desteği test edilecektir. Bu desteğin kırılması, 0.5165 seviyelerindeki desteğe gidilmesine neden olabilir.

Terra (LUNA)

Terra blockchain’deki toplam kilitli değerin (TVL), 26 milyar dolara kadar yükselmesi ile ağ içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Terra (LUNA) geçtiğimiz hafta %35 üzerinde bir artış göstermişti. Bu yükselişlerini bu hafta içerisinde de devam ettirirken bu yazının hazırlandığı saatlerde 90 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Haftalık kazançları pazartesi gününden itibaren tekrardan %30 üzerine çıkmasına rağmen piyasa genelinde yaşanan düşüşler ile bu kazanımlarının yarısını geri vermiş görünüyor.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi I 12.03.2022

75.50-80.90 bölgesindeki majöre direnç bölgesini sert bir şekilde kırdıktan sonra başarılı bir retest süreci geçiren Terra (LUNA), bu retest sonrası 98.80 direncine kadar bir yükseliş kaydetti. Bu direnç seviyesi zerinden gelen satışlar ile 88.40 desteğine geri dönüş yaşarken, yükseliş trendinin devam etmesi halinde 98.80 direnci tekrardan test edilebilir. Bu direnç seviyesinin kırılımı halinde ise 111 dolar seviyelerinde olası bir direnç ile karşılaşabilir. 88.40 desteğinin kırılması halinde ise 75.50-80.90 majör bölgesi tekrardan ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NBA, Web 3 Yeniliklerini Kabul Edecek Mi?

Softbank’ın İnternet Firması Z Holdings, 180 Ülkede NFT Alışveriş Merkezi Açmayı Planlıyor