in

Ripple (XRP) ve SEC Konferans Gerçekleştirecek

Ripple (XRP) için yarın önemli bir gün olacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple (XRP) TSİ 22:00’de konferans gerçekleştirecek. 

Ripple’ın 13 Mayıs’taki cevabına karşılık olarak gelen 18 Mayıs’taki SEC dosyası sonrasında yargıç Sarah Netburn, 7 Haziran tarihini işaret etmişti. SEC ve Ripple, SEC’in Hinman’ın belgelerindeki avukat-müvekkil iddiasını tartışmak üzere yarın bir konferans gerçekleştirecek.

Ripple 13 Mayıs tarihinde, ünlü William Hinman konuşması ile ilgili SEC avukat-müvekkil gizliliği iddialarına karşılık vermişti. Yanıt, avukat-müvekkil gizliliğinin Hinman’ın 2018’deki konuşmasıyla ilgili belgeleri koruduğunu iddia eden SEC açıklamasına yanıt olarak gelmişti. Savunma avukatı James Filan, Ripple’ın yanıtını Twitter’da paylaşmıştı. 

Hinman, 2018 konuşmasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymetler olmadığını söylemişti. Ripple Labs, karşı hamle olarak Ağustos 2021’de SEC’den konuşma ile ilgili tüm belgeleri sağlamasını istedi. William Hinman ve 2018 konuşması SEC ve Ripple Labs savunma ekibinin odak noktası haline geldi. SEC, iç tartışmalar ve Hinman’ın ünlü konuşmasıyla ilgili belgeleri ve e-postaları korumaya çalışıyor. 

Ripple savunma avukatı Matthew Solomon, SEC’in talebe tiraz etmek için altı girişimde bulunduğunu vurgulayarak SEC’e itiraz etti. 3 Haziran’da savunma avukatı James Filan, 7 Haziran SEC v Ripple konferansı için arama ayrıntılarını detaylandıran bir gönderi paylaşmıştı. Konferansın, TSİ 22:00de gerçekleşmesi bekleniyor. Savunma lehine bir karar, Ripple Labs, Bitcoin, Ethereum ve muhtemelen diğer kriptoların sınıflandırılması hakkında önemli sonuçlar yaratabilir. 

XRP/USD (Günlük grafik)

Destek arayışını sürdüren Ripple (XRP) yazı kalem alındığı esnada $0.40 seviyesinden fiyatlanıyor. Teknik olarak ilk destek seviyesi $0.38 ve $0.33 olarak görülüyor. Bu seviyelerin altında bir sonraki destek noktaları ise $0.25 ve $0.20 seviyelerinde bulunuyor. Buna karşılık direnç seviyeleri ise $0.45 ve $0.50 noktalarında bulunuyor. Bu seviyelerin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda bir sonraki direnç ise $0.65 seviyesi (100 günlük hareketli ortalama) olarak görülüyor.

Davaya yönelik tartışmalar devam ederken, diğer taraftan eski bir Ripple yöneticisi olan Matt Hamilton ise hafta sonunda dijital varlığa yönelik Twitter üzerinden dikkat çekici açıklamada bulundu. Hamilton, Ripple (XRP)’a yönelik olumsuz yorumlarda bulunan birine “Fiyat tahmini yapmıyorum. Ancak XRP’nin neden bir noktada 100 dolara ulaşamadığını anlamıyorum. Sadece zaman meselesi. 2009’da Bitcoin (BTC)’nin 60 bin dolara çıkacağını söyleseydiniz, gülerdiniz.” yorumunda bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Binance Labs, PancakeSwap’a Stratejik Yatırım Yapıyor!

Elrond Network (EGLD) Düşüşte! Maiar Borsası İstismar Edildi