in ,

Ripple (XRP) ve Near Protocol (NEAR) Fiyat Analizleri

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Ripple (XRP) ve Near Protocol (NEAR) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) geçen haftaki kayıplarının bir kısmı geri aldıktan sonra güç toplamaya çalışıyor. Mevcut momentumu korumak için boğaların desteği önemli olacak. 

Ripple (XRP), geçen haftaki çöküşten olumsuz etkilenirken, yaklaşık %40 değer kaybetti ve art arda yedinci hafta geriledi. Bu gelişmelerin ardından Ripple (XRP), son 18 ayın en düşük seviyesini test etse de geri sıçramayı başardı. 

XRP en son bu kadar aşırı satıldığında, kendisini büyük yükseliş koşularından birinin ortasında bulmuştu ve 4 Ocak 2018’de yaklaşık %39000 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.84 $’a ulaşmıştı.

Ancak şu anda, dijital varlığın fiyatı hala üssel hareketli ortalamalarının altında işlem görüyor. Hareketin güç kazanması için ilk aşamada bu seviyelerin üzerinde kalıcılık sağlanması gerekecek. Bununla birlikte Ripple (XRP), Mart 2020’ye kadar uzanan yükseliş trendinin üzerinde henüz kalıcılık sağlayabilmiş de değil. 

Teknik anlamda ilk destek noktaları $0.38 ve $0.33 seviyeleri olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destekler $0.24 ve $0.20 noktalarında bulunuyor. Buna karşılık ilk dirençler ise $0.45 (9 günlük üssel hareketli ortalama) ve $0.50 (20 günlük üssel hareketli ortalama) olarak görülmekte. Ardından sonraki dirençler ise $0.55 – $0.60 bandı ve $0.65 noktasında bulunuyor. 

Near Protocol (NEAR)

Near Protocol (NEAR) de geçen haftaki çöküşün ardından sert geri çekildi. Yön arayışını sürdürüyor. Yazının kaleme alındığı sırada NEAR $6.40 seviyesinden işlem görüyor. 

Teknik anlamda ilk destek noktaları $6.25 – $6.15 ve $6.00 seviyeleri olarak görülüyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destek noktası $5.65 seviyesinde bulunuyor. Buna karşılık ilk dirençler $6.70 ve $7.00 seviyeleri olarak görülüyor. Bir sonraki direnç noktası ise $7.35 (9 günlük üssel hareketli ortalama) ve $7.60 noktalarında.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Güncel Fiyat Analizleri | 18.05.2022

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Tron (TRX) Güncel Fiyat Analizleri I 18.05.2022