in , ,

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Fiyatı Piyasadan Pozitif Ayrıştı

Ripple (XRP), Ocak ayının başlangıcından beri simetrik bir üçgen modelinde sıkışıp kaldı. XRP fiyatı son üç hafta boyunca 0.263 dolar desteğinde tutunuyordu, ancak Çarşamba günü yaklaşık 0.25 dolar olan üçgenin alt sınırına kaydı. Dün itibariyle o seviyeden üçgenin üzerine yükseldi. Bununla birlikte XRP günlük mum kapanışıyla konsolidasyon modeline geri döndü.

Bugün itibariyle %22’lik fiyat artışı XRP’nin 0,35 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Önceki iki günde hacimde yaşanan önemli artışla birlikte gelişmeler umut verici görünüyor. İleriye dönük baktığımızda, ilk direnç seviyesi 0,40 dolar. Bu direncin kırılması durumunda bir sonraki dirençleri şu şekilde sıralayabiliriz: 0,417 dolar, 0,45 dolar, 0,476 dolar ve 0,5 dolar. XRP fiyatında 0,50 dolar direncinin kırılması durumunda, 2019 yılının zirvesi olan 0,556 dolar seviyesi yeni direnç olacaktır.

Ana Destek Seviyeleri: $0.35, $0.34, $0.32.
Ana Direnç Seviyeleri: $0.40, $0.417, $0.45.

Destek seviyelere baktığımızda, ilk destek 0,35 dolar seviyesi olarak gözümüze çarpıyor. Bu desteğin kırılması durumunda bir sonraki destek seviyelerini şu şekilde sıralayabiliriz: 0,34 dolar, 0,32, dolar, 0,30 dolar, 0,286 dolar ve 0,263 dolar. Günlük RSI orta çizginin üzerinde yükseldi ve Kasım ayından bu yana en yüksek yükseliş momentumuna ulaştı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP fiyatı 0.398 dolardan işlem görüyor.

Ripple

Ripple Ekibi Savunmasını Mahkemeye Sundu

SEC’in XRP’nin menkul kıymet olduğunu ve kayıtsız olarak 1.3 milyar dolarlık satış yaptığı iddialarını reddeden Ripple ekibi, dün iddialara yönelik savunmasını resmi olarak mahkemeye sundu. Bu rakamların ışığında Ripple’ın SEC’in iddialarına yönelik net bir duruş sergilemesi yatırımcılarda da pozitif bir algı oluşturdu. Analistler bu haberin XRP’nin piyasadan pozitif ayrışmasına yardımcı olduğunu düşünüyor.

Kripto para analisti olan Luke Martin’in XRP/USD paritesindeki fiyat artışıyla ilgili olarak Dogecoin’deki beklentinin bitmesiyle oradan çıkan paraların XRP’ye kaydığını ifade etti. Analist, bunun sonucunda XRP fiyatında yükseliş olduğunu savunuyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Sorare

Blockchain Tabanlı Fantezi Futbol Oyunu Olan Sorare Platformuna Genel Bakış

Burak Ordu Stablecoin

Burak Ordu Özel Röportajı: Stablecoin ve DeFi’ler Nereye Gidiyor?