in , , , , ,

Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 11 Ekim 2021

57.000 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin’e rağmen, Bitcoin Dominance’ın sert yükselişleri sebebi ile beklenen hareketleri gerçekleştiremeyen altcoinler sert düşüşler yaşamış olmasa da geri çekilmeler gerçekleşiyor.

Ripple (XRP)

Uzun süredir devam eden dava sürecinde SEC’e karşı pozitif gelişmeler elde eden Ripple (XRP), düşen trend kırılımını geçtiğimiz hafta içerisinde gelen bu haberler ile gerçekleştirdi. Aynı zamanda QNB ile yapılan anlaşmanın da bu yükseliş hareketinde etkisi büyük oldu.

1.20 dolar direncine kadar yükselen Ripple, bu seviyelerden gelen kar satışları ile bir miktar geri çekilme yaşadı. 1.20 dolar direncinin de kırılımı halinde 1.56 dolar seviyelerindeki direnç test edilebilir. Geri çekilmenin devam etmesi halinde ise 0.86-0.94 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar bir düşüş hareketi izleyebiliriz.

Polkadot (DOT)

Altcoinlerde geri çekilmeler yaşanmasına rağmen yukarı yönlü bir ivme yakalayarak 34 dolar üzerinde fiyatlanmayı başaran Polkadot (DOT), hafta sonu yaşadığı geri çekilmeler ile 32-34 dolar bandındaki desteği test etti. Bu destek üzerinden güzel bir dönüş yakalarken aynı zamanda RSI üzerinde oluşan pozitif uyumsuzluk hareketi de göze çarpıyor.

38 dolar direncine kadar bir yükseliş hareketi izlememiz ve bu direncin kırılımı halinde 46 dolar seviyelerindeki dirence kadar bu yükseliş devam edebilir. Yeni bir ATH seviyesi için 46 dolar direncinin kırılımının gerçekleşmesi çok önemli bir konumda. 34-32 dolar desteğinin aşağı yönlü kırılımı halinde ise 26 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Avalanche (AVAX)

23 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği ATH sonrası düşüş trendine giren Avalanche (AVAX), bir çok denemeye rağmen bu trend direncinin kırılımını gerçekleştiremedi. 55 dolar desteğine kadar gerilerken bu yazının hazırlandığı saatlerde 56.70 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

60 dolar seviyelerindeki ara direncin kırılımı halinde düşen trend içerisinden çıkış için onay alması 71-76 dolar bandındaki direncin test edilmesini sağlayabilir. 55 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar halinde ise 51 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyelerde Hareket Ediyor | 11 Ekim 2021

Temel Analiz

­Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 11 Ekim 2021