in , ,

Ripple (XRP) Nasıl Stake Edilir?

Ripple (XRP), finansal işlemler için hem kripto para hem de dijital ödeme ağı işlevi gören bir teknolojidir. XRP’nin amacı, iki para birimi veya ağ arasında bir intermediate mechanism of exchange olarak hizmet etmektir. 

Ripple, geleneksel bankacılık sistemlerini altüst edip XRP aracılığıyla kolay ve ucuz sınırsız işlemler sağlamayı amaçlıyor.

Teknik olarak Ripple (XRP) stake etmek mümkün değildir. Bunun nedeni, XRP’nin Proof-of-Stake konsensüsüne dayalı olmamasından kaynaklanıyor. Başka bir ifadeyle stake yoluyla getiri sağlama imkanınız XRP için bulunmuyor. Buna karşılık bazı platformlarda XRP ödünç vererek faiz getirisi elde etme imkanına sahipsiniz.

Faiz getirisi için bir kripto kredi platformu seçmeden önce kullanıcıların; platformun güvenliği, faiz oranı, faiz oranının volatilitesi, varlıkların sigorta yoluyla güvence altına alınıp alınmadığı, minimum lock-up süresi gibi birden fazla faktörü göz önünde bulundurması gerekir.

Binance

Binance Earn, XRP holder’lara, tasarrufları üzerinden hem esnek hem de sabit faizli pasif gelir elde etme seçeneği sunuyor.

Diğer taraftan yatırımcılar liquidity provider olmayı da tercih edebilirler. Bu amaçla dijital varlıklarını, XRP/USDT, XRP/BNB, XRP/ETH veya XRP/BTC pool’larına ekleyebilirler. Bunların APY’leri, XRP savings account getirilerine göre daha yüksektir.

XRP’dan faiz getirisi elde edebileceğiniz diğer platformlar arasında Nexo, Crypto.com gibi isimler bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Ethereum’da Hedef 1.300 Dolar mı?

Ledger Güvenilir mi?