in , ,

Ripple (XRP) İyileşme İçin Önemli Adımlar Atıyor

Ana vatanı Amerika Kaliforniya eyaleti olan Ripple şirketi, çok daha kripto dostu bir eyalet olan Wyoming eyaletine de kaydını gerçekleştirdi. Dün, ciddi bir yükseliş gösteren Ripple’a bu haberle birlikte beraber göz atalım.

SEC davasından sonra kendini kabul ettirecek sıcak bölgeler arayışına giren Ripple’ın şimdiki durağı Wyoming. Ekim 2020’de ABD’deki en büyük ikinci kripto bankası Wyoming Eyaleti tarafından onaylandı. Wyoming, Kraken Financial (ABD merkezli kripto bankası) tarafından Kraken Finans Bankasının kurulacağı eyalet olarak seçildi.

Ripple

Bu gelişmelerden sonra SEC davası öncesinde şirketin geleceği için önemli adımlar atmakta ısrarlı olan Ripple, devlet onaylı olarak Wyoming eyaletine kendini kabul ettirdi. Ripple’ın Wyoming eyaletinde kabul görmesi önemli bir adım. Ripple’ın daha da olumlu gelişmeler için merkezini de Wyoming’e taşıyabileceği öngörüler arasında. Ripple şirketi genel merkezi şu anda San Francisco’da bulunuyor.

Ripple’da Son Durum

Son iki hafta içinde %42’lik artış gösteren Ripple, rakibi lider altcoin ETH’ye göre daha iyi bir yükseliş kaydetti. ETH %16’lık bir artış göstermişti. Ripple’ın dün sabahki %26’lık sıçraması kimsenin gözünden kaçmamıştır. Elbette bu yükselişte dünkü 1 saat içindeki artışın etkisi büyük.

Kaynak: TradingView

Ancak Ripple (XRP) hala yeni bir rekor kırmaktan uzak görünüyor. İşlerin iyiye gitmesi için yeni ATH (All Time High) rekoruna imza atmasında büyük fayda var. Bu haberi yazdığım saatlerde XRP 0.55 dolar düzeylerinde işlem görmekte. Ocak 2018deki 3.40 dolar zirvesini görmesi için çok daha iyi gelişmelere ihtiyaç duyduğu aşikar.
XRP’nin sermaye büyüklüğü olarak 3.sırada olduğu günler, bugünlerde gerçekleşen boğa piyasası sebebiyle bir hayli geride kaldı. XRP şu anda BTC, ETH, BNB, DOT, USDT ve ADA’dan sonra 7.sırada yer alıyor.

Ripple’daki gelişmeleri dikkatle takip etmeye devam ediyoruz çünkü halen, her ne kadar bazı iyi gelişmeler olsa da, piyasadaki belirsizliği devam ediyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

23 Şubat 2021 Tarihli Fiyat Analizi: BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP

Stasis Euro (EURS) StableCoin’i DeFi Ekosisteminin Önemli Bir Parçası Olmaya Başladı