in , ,

Ripple (XRP) İçin Kötü Haber: MoneyGram, Ripple İle İlişkilerini Askıya Aldı

SEC’in Ripple (XRP) hakkındaki şikayetlerinin ardından büyük kurumlar birer birer Ripple’dan vazgeçmeye devam ediyor. Uluslararası para transfer hizmeti veren ABD merkezli MoneyGram şirketi, SEC davası sürecindeki yasal belirsizliklerden ötürü Ripple ile ilişkilerini durdurma kararı aldı.

SEC, MoneyGram ve Ripple’ı şikâyet edince, MoneyGram bu riski göze alamadı ve Ripple’ın sermayesinden feragat etti. İş birlikleri 3 yıldan beridir devam ediyordu. MoneyGram bundan 2 yıl önce yaptığı anlaşmayla Ripple ile para transferine olanak sağlıyordu. Ripple bunun için 2020 yılında MoneyGram’a 12 milyon dolar ödeme yapıyordu. MoneyGram her çeyrek dönemde XRP’yi teşvik etmek amacıyla, Ripple’dan piyasa geliştirme ücreti alıyordu. Şimdi ise MoneyGram, Ripple’ın piyasa geliştirme ücretlerinden de yararlanmayı beklemediğini açıklamalarına ekledi.

XRP

Ancak yine de MoneyGram’ın bu durdurma kararı henüz ilk çeyrek için geçerli. Ripple son günlerde iyileşme için adımlar atıyor. Ancak MoneyGram’ın SEC ile devam eden davadaki belirsizlikler nedeniyle Ripple işlemlerini askıya alması XRP için ciddi bir darbe anlamına geliyor. Şirket ise bu haber sonrasında şu şekilde açıklama yaptı:

“SEC davası bizim için son derece olumsuz bir gelişme. MoneyGram ile ilerleyen zamanlarda iş birliğini yinelemeye istekliyiz. Bunun için yeni bir formül arayışındayız. Ayrıca ABD’deki gelişmeler sonrasında yasal olarak dijital para konusunda daha fazla netlik bekliyoruz.”

Ripple’ın milyonlarca dolar ödediği bu ortaklığın sonlanması, ödeme ve blockchain devi için büyük bir şok etkisi yaratabilir. MoneyGram ve blockchain şirketi Ripple, Haziran 2019’da iki yıllık bir ortaklık anlaşması yaptı. Bu anlaşma, MoneyGram’ın sınır ötesi ödemeler için XRP tokenını kullanmasını içeriyordu.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Yeni Bir Boğa Koşusu Gelebilir

Ethereum ETH

DeFi Yatırımcıları Ethereum’daki Fahiş İşlem Ücretleri Nedeniyle Zor Durumda