in ,

Ripple (XRP), Halka Arz Olmayı Düşünüyor!

CEO Brad Garlinghouse, Ripple (XRP)’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası sona erdiğinde ilk halka arz (IPO) olasılığını araştıracağını söyledi.

Şirket, uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP’yi kullanıyor.

Ripple içerisinde bu döngü şu şekilde ilerlemektedir: Etkili bir şekilde fiat, maliyeti düşüren ve işlemin hızını artıran XRP’ye dönüştürülüyor. XRP daha sonra fiat’a dönüştürülür.

Ancak SEC, Ripple, Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in XRP satışı yoluyla yasadışı bir menkul kıymet teklifinde bulunduğunu iddia ediyor. Ripple, XRP token’ının bir menkul kıymet olarak ele alınmaması gerektiğini, onu çok daha sıkı düzenleyici incelemeye tabi tutacak bir tanım olduğunu savundu.

Ripple

Ripple ve SEC arasındaki dava yaklaşık 15 aydır devam ediyor. Ripple davanın bu yıl bitmesini umuyor. Dava bittikten sonra şirket, ilk halka arz (IPO) olasılığına odaklanacak.

Ripple CEO’su Brad verdiği bir röportajda şunları söyledi:

“SEC ile aramızdaki bu dava ile Amerika Birleşik Devletleri’nde kesinlik ve netlik elde etmek istiyoruz. SEC’in bu süreci olduğundan daha fazla yavaşlatmayacağını düşünüyorum. Halka arz olmanın bir olasılık olduğu bir noktadayız. SEC ile olan davayı aştığımızda buna bakacağız.”

CEO, işin büyümeye devam ettiğini söyledi. Yılın ilk çeyreğinde, On-Demand Liquidity (Talep Üzerine Likidite) olarak bilinen XRP kullanan uluslararası ödeme ürününün hacminin geçen yıl 1 milyar dolar olduğunu, bu yıl ise 8 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Bu yazı yazıldığı sırada Ripple token’ı XRP 0.39$’dan işlem görmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Nasdaq, S&P500, DXY Analizleri I 25.05.2022

Kripto Piyasası Toparlanacak mı?