in ,

Ripple (XRP) Hakkındaki Son Gelişmeler!

Ripple, SEC ile davası sürerken yeni gelişmelerle gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Web3 Karbon Kredisi Piyasasıyla ortaklık kuran Ripple, Avrupa’daki yükselişi üzerine farklı bir değer kazanabilir.

Ripple – SEC Davasında Önemli Tarihler

Dava sürecindeki olumlu gelişmeler sonucunda XRP fiyatının artması bekleniyor. XRP topluluğu, 29 Eylül’de Yargıç Torres’in eski SEC yetkilisi William Hinman’ın belgelerinin yayımlanmasını istemesiyle oldukça meraklanmıştı.

Ripple yanlısı ve eski Federal Savcı James K. Filan’a göre Yargıç Torres yeniden değerlendirme kararı alırsa 13 Ekim’de bir duyuru yapılacak. 18 Ekim’de tarafların, özetler ve destekleyici belgeler de dahil olmak üzere, muhalefetle ilgili tüm materyalleri sunmaları bekleniyor. Taraflar, 20 Ekim’de bir araya gelecek. 24 Ekim tarihi ise tarafların muhalefet özetleri kamuya açık olarak sunulacağı için en önemli tarih olmaya devam ediyor.

Karbon Kredisi Piyasası Ortaklığı

Ripple, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü attığı bir tweet ile Web3 karbon kredisi piyasası olan Thallo’nun kurucu ortaklarından biri olduğunu doğruladı.

Thallo’nun türünün ilk örneği olduğunu belirtmekte fayda var. Platform, karbon kredisi piyasasında karşılaşılan likidite ve fiyatlandırmadaki şeffaflık ile ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor.

Ripple’ın Avrupa’daki Yükselişi

Bugünkü basın toplantısında Ripple, Fransa’daki ödeme sağlayıcısı Lemonway ve İsveç’teki para transferi sağlayıcısı Xbaht ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Kurulan son ortaklıklar ve SEC’e karşı açılan davadaki güçlü konumu, XRP fiyatının Ekim ayında neredeyse %25 oranında yükselmesine neden oldu.

Lemonway’in Operasyon Direktörü Jeremy Ricordeau, Ripple’ın hazine operasyonlarını iyileştirmesine ve ödemeleri daha esnek hale getirmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Ayrıca Lemonway ortaklığı, iş yatırımı için fonların serbest bırakılmasına ve müşteri çözümlerinin geliştirilmesine de yardımcı olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Solana, Ethereum

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri | 11.10.2022

Kripto Piyasasında Olası 2 Senaryo