in , ,

Ripple (XRP), Grayscale’in Zaferi Işığında Önemli SEC Kararını Bekliyor

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından tüm gözler devam eden Ripple ve Coinbase davalarına ve bunun kripto piyasası üzerindeki potansiyel etkisine çevrildi.

Salı günü %3,25 değer kazanan XRP, Pazartesi günü yaşanan %0,04’lük düşüşü tersine çevirerek günü 0,5401 dolar seviyesinden kapattı.

XRP direnci 0,55 dolar seviyesinde test etti ancak 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının ve 50 günlük EMA’nın gerisinde kaldı. Mahkeme kararları bir çıkış seansı sağladı. Ancak, 50 günlük EMA’nın altına düşmek XRP’yi düşüş eğiliminde bırakabilir.

Bununla birlikte, belirsizlik 0,4920-0,4780 dolar destek bandını oyunda bırakacaktır. 200 günlük EMA’dan bir düşüş, ayılara 0,50 doların altında ve destek bandında bir çalışma sağlayacaktır.

39,25 seviyesindeki 14 günlük RSI dikkate alındığında, XRP aşırı satım bölgesine girmeden önce 0,4920-0,4780 dolar destek bandına düşebilir.

Salı günü XRP, 50 günlük EMA’yı aşarak hissiyatta bir değişimin sinyalini verdi. Pozitif seansa rağmen XRP 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının ve 200 günlük EMA’nın gerisinde kaldı.

50 günlük EMA’nın üzerinde bir tutunma, Salı gününün en yüksek seviyesi olan 0,5499 dolardan bir kopuşu destekleyecektir. Bununla birlikte, 50 günlük EMA’dan bir düşüş, ayılara 0,4920-0,4780 dolar destek bandında bir çalışma sağlayacaktır. Mahkeme faaliyetinin olmaması, SEC ve Ripple yazışmalarının kadranı hareket ettirmesine yardımcı olacaktır.

14-4H RSI değerinin 57,94 olduğu düşünüldüğünde, XRP’nin aşırı alım bölgesine ulaşmadan önce koşacak alanı bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BTC

Grayscale Davası SEC Aleyhine Sonuçlandı! BTC 27500 Doları Geçti!

Ağustos Ayının Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri