in , ,

Ripple (XRP) Fiyatında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?

Ripple (XRP) fiyatı perşembe günü %3,35 oranında değer kaybı yaşadı. Çarşamba günü yaşanan %2,11’lik kaybın ardından XRP günü  0,5110 dolar seviyesinden tamamladı.

Kırmızı alanda geçirilen ikinci seans, XRP’yi 18 Ağustos’tan bu yana ilk kez kısa süreliğine 0,50 doların altına indirdi.

Ripple’ın SEC’nin geçici temyiz talebine karşı itirazını sunması için mahkemenin son tarihi geldi. Ripple’ın itirazını bugüne kadar sunması gerekiyor. SEC’nin yanıt vermek için 8 Eylül tarihine kadar süresi var ve bu sürenin ardından Yargıç Torres kararını verecek.

Muhalefet doyasına ve içeriğine karşı XRP hassasiyeti bekliyoruz. İkna edici bir argüman XRP fiyatına destek sağlayacaktır.

Ripple odak noktası olacak olsa da, yatırımcılar SEC ve Coinbase davasıyla ilgili güncellemeleri de takip etmelidir. Yargıç Failla, Coinbase’e karşı SEC suçlamalarının reddetme talebini henüz karara bağlamadı. Davanın reddedilmesi XRP ve daha geniş bir piyasa için bir nimet olacaktır.

XRP 200 günlük EMA’dan düştü ve trend çizgisinin altına indi. Trend çizgisi boyunca reddedilen toparlanma, aşağı yönlü bir eğilime işaret ediyor. SEC’nin temyiz talebini çevreleyen belirsizlik, XRP’yi arka planda bırakıyor.

Trend çizgisinin kırılamaması 0,5042 dolar destek seviyesini ve 0,50 doların altını devreye sokacaktır. Bununla birlikte, devam eden SEC davalarında Ripple başvurusuna ve mahkeme kararlarına olumlu bir piyasa tepkisi, 0,5470 dolar direnç bandında bir koşuyu destekleyecektir. 0,52 dolara dönüş, boğaların 50 günlük EMA’da koşmasını sağlayacaktır.

34,40 14-4H RSI okuması göz önüne alındığında, XRP’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce düşmesi için yeri bulunuyor.

XRP bu sabah 50 günlük EMA ve trend çizgisinin altında seyrediyor. Bu sabah, XRP trend çizgisini yeniden test etti ve reddedidi. XRP’yi daha fazla kayıp riski altında bıraktı. Bununla birlikte, Ripple muhalefet başvurusu, boğalara 50 günlük EMA’da bir çalışma sağlamak için trend çizgisinde bir atılımı destekleyebilir.

35,45’lik 14-4H RSI değeri göz önüne alındığında, XRP’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce hareket alanı bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?