in , ,

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum Ne?

Ripple (XRP) Perşembe günü %2,19 oranında düşüş yaşadı. Çarşamba günü elde ettiği %1,75’lik kazancı tersine çeviren XRP günü 0,5182 dolar seviyesinden tamamladı. Düşüş seansına rağmen, XRP art arda altıncı seansta 0,50 doların altına inmekten kaçındı.

SEC’nin temyiz talebine Ripple’ın vereceği yanıt ilgi çekecektir. İkna edici bir argüman XRP fiyatına destek sağlayacaktır. Ancak Ripple, SEC talebine itirazda bulunmak için önümüzdeki haftaya kadar bekleyebilir. Yargıç Torres, Ripple’a 1 Eylül’e kadar süre verdi.

SEC, Coinbase ve Binance davalarıyla ilgili haberler etkili olurken, FED Başkanı Powell bu öğleden sonra piyasaları hareketlendirecek. FED Başkanı Powell, Jackson Hole’dan konuşma gerçekleştirecek. Şahin bir tutum, daha riskli varlıklar üzerinden baskı yaratacaktır. Bu hafta, XRP ve daha geniş piyasa, ABD ekonomik göstergelerine ve FED para politikasına yönelik duyarlılığa tepki gösterdi.

Günlük grafik, XRP/USD’nin 0,4920-0,4780 dolar destek bandının üzerinde olduğunu gösterdi. Perşembe günü yaşanan kaybın ardından XRP, 200 günlük ve 50 günlük EMA’ların altına oturarak yakın ve uzun vadeli fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’ya bakıldığında, 32,28 düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, EMA’larla aynı hizaya gelerek 0,4920-0,4780 dolar destek bandını devreye sokmak için 0,50 doların altına dönüş sinyali veriyor. Bununla birlikte, 50 günlük EMA boyunca bir XRP hareketi, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında bir çalışma sağlayacaktır.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, XRP 0,4920-0,4780 dolar destek bandının üzerinde seyrediyor. Ancak XRP, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak kısa vadeli düşüş sinyallerini yeniden teyit ediyor.

42,93-14-4H RSI, satış baskısının satın alma baskısından ağır basmasıyla düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, 0,4920-0,4780 dolar destek bandını devreye sokmak için 0,50 doların altına dönüş sinyali veriyor. Bununla birlikte, 50 günlük EMA boyunca bir XRP hareketi, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında bir çalışma sağlayacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Zachary Testa, PEPE’nin Kurucusu Olarak Tanımlandı