içinde , ,

Ripple (XRP) Fiyatında Kritik Haftaya Girildi

SEC davası sonrası yaşadığı düşüş trendine 0.26200 – 0.30600 dolar bandında sıkışarak mola veren Ripple (XRP), 30 Ocak günü gelen pump ile adete yeniden küllerinden doğdu. Fiyattaki bu artışta özellikle finans dünyasını etkisi altına alan GameStop ve Dogecoin gelişmesi ve proje yöneticilerinin SEC’e sunduğu savunma dosyasının önemli bir paya sahip olduğu düşünülüyor.

0.30600 doların kırılımı ile 0.397xx bölgesinde bulunan direnç noktasını test eden Ripple (XRP), 30 Ocak gününü bu bölgenin üzerinde kapatarak yatırımcıları için yeni bir umut ışığı yaktı. İçerisinde bulunduğumuz hafta sonu günlerinde 0.397xx-0.477xx dolar bölgesindeki destek ve direnç noktalarını test ederek volatil hareketler yapmaya devam eden XRP için, 0.477xx bölgesinin kırılımı halinde karşımıza çıkacak ilk direnç noktası 0.631xx dolar bölgesinde görünüyor.

31 Ocak günü 0.397xx dolar bölgesindeki desteği test ederek aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirmemesi de yatay ve dikey hareketlerin bir göstergesi olarak düşünülebilir. Bu hareketi bir re-test olarak görecek olursak önümüzdeki hedefin bir üst direnç noktasının kırılımı ve devamında Aralık ayı içerisindeki fiyat bölgelerine ulaşması mümkün olabilir.

Ripple

Destek 1: 0.397xx Destek 2: 0.306xx Direnç 1: 0.477xx Direnç 2: 0.631xx

Aksi bir durumda ise 0.397xx dolar destek bölgesinin kırılımı halinde 0.30600 ve 0.26200 dolar bölgeleri sırası ile destek noktaları olarak seçilebilir. Şu an için bütün hareketli ortalamaların da üzerinde bir fiyat seviyesinde olması destek noktalarını güçlendiren diğer etken olarak göz ününde bulundurulabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ripple

Ripple (XRP) Yarın Ralli mi Yapacak? WSB’nin Telegram Kanalı XRP’nin Ralli Yapacağını İddia Ediyor!

Bitcoin, Ethereum

1 Şubat 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi