in ,

Ripple (XRP) Fiyatı Neden Artıyor? Davada Önemli Gelişmeler!

Şirketle ilgili önemli gelişmelerin ortasında, Ripple (XRP) etrafındaki sohbetler bu hafta arttı. SEC, Ripple’a karşı uzun süredir devam eden davayla ilgili bir açıklamaya ve şirketin Kanada’daki planlarıyla ilgili en son duyurularına yaklaşıyor. XRP, son iki günde şaşırtıcı olmayan bir şekilde önemli bir yükseliş yaşadı.

SEC, Ripple ve Yatırımcılar şu anda XRP ve daha geniş kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisi olabilecek bir mahkeme kararını bekliyorlar.

Ünlü Fox gazetecisi Eleanor Terrett, SEC’in davayla ilgili önemli kararları açıklayacağını kaydetti. Bu kararların davanın yönü ve Ripple (XRP)’ın kazanma şansı olup olmadığı konusunda daha fazla netlik sağlaması bekleniyor.

Eleanor Terrett, davada beklenilen iki şeyin şunlar olduğunu belirtti:

  1. Yargıç Netburn’ün Hinman e-postalarının ve belgelerinin avukat-müvekkil ayrıcalığı kapsamına girip girmediği konusundaki kararı
  2. Yargıç Torres’in SEC’in John E Deaton’un dosyalama talebine itirazını mühürleme hareketi hakkındaki kararı

Ripple ayrıca bu haftanın başlarında Kanada’da ilk ofisini açmayı planladığını duyurdu. Bu, Toronto merkezli bir mühendislik merkezi şeklinde gelecek. İki farklı duyuru, XRP ile ilgili daha fazla heyecana katkıda bulunmuş olabilir.

XRP, son 24 saat içinde %10’dan fazla artış sağladıktan sonra, yazı yazıldığı sırada 0.365 dolardan işlem görüyor. Ralli, hafifçe geri çekilmeden önce kripto para birimini 24 Haziran’da gün içinde 0,387 dolara kadar yükseltti.

Ripple (XRP) Verileri

XRP’nin fiyatındaki artış, topluluğun Ripple lehine duyuru olasılığı konusunda heyecanlı olduğunun bir işaretidir. Olumlu bir sonuç daha büyük bir kazanç sağlayabilir. Konu bu yüzden daha çok dikkat çekmiş olabilir.

XRP’nin Santiment üzerindeki “sosyal hakimiyet metriği” önemli bir artış kaydetti. 21 Haziran’da %0.265’ten 24 Haziran’da %1.47’ye yükseldi. Aynı dönemde XRP fiyatında da artış oldu. Bu, Ripple davası ile Ripple ve XRP’deki artan sosyal hakimiyet arasındaki ilişkiyi doğrular.

Ripple (XRP)
Kaynak: Santiment

Aktif XRP adreslerinin sayısı da önemli ölçüde arttı. Aktif adres sayısı 21 Haziran’da 27.602’ye kadar düşerken, 23 Haziran’da 51.332’ye ulaştı.

Kaynak: Santiment

XRP’nin 30 günlük MVRV oranı, 24 Haziran’da -0.04’e güçlü bir yükselişten önce 18 Haziran’da %-17.68’e düştü. Bunun nedeni, Terrett’in duyurusundan sonra satın alınan çok sayıda adresin artık kar elde etmiş olmasıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Kripto Donanım Cüzdanı Ledger, NFT Dünyasına Adım Atıyor!

Ethereum (ETH) Çöküşünün Sebepleri