in , ,

Ripple (XRP) Fiyatı Ne Durumda? Düşüş Devam Edecek mi?

Pazar günü XRP fiyatı %3.60 oranında artış yaşadı. Cumartesi günü yaşanan %2,71’lik kazancın ardından XRP haftayı %13,82 düşüşle 0,5386 dolardan kapattı. Önemli ölçüde, XRP üst üste ikinci seansta 0,50 doların altına inmekten kaçındı.

Bu sabah ise XRP fiyatı 0,5389 dolar seviyelerinde yatay hareket etti. Bu yazının yazıldığı sıra ise 0.5208 bölgesinde fiyatlanmaya devam ediyordu.

Günlük grafik XRP/USD’nin 0,5750 – 0,5900 dolar direnç bandının altında seyrettiğini gösterdi. Yükseliş hafta sonu, 20 günlük EMA boyunca bir XRP hareketini destekledi. Ancak XRP, 50 günlük EMA’nın altında kalarak kısa vadeli düşüş ancak uzun vadeli yükseliş fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’ya bakıldığında, 34,14 düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, 0,47 doların altını yeniden hedeflemek için 0,4920-0,4780 dolar destek bandından düşüşü destekleyen 50 günlük EMA ile aynı hizada. Bununla birlikte, 200 günlük EMA’nın üzerinde bir XRP tutuşu, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında ve 50 günlük EMA’da bir çalışma sağlayacaktır.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, XRP 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının altında yer alıyor. Bununla birlikte, yükseliş haftasonuna rağmen XRP, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak kısa vadeli düşüş sinyallerini yeniden teyit ediyor.

47,95 14-4H RSI, satış baskısının alım baskısından ağır basmasıyla düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI’ın EMA’larla aynı hizada olması, 0,47 doların altını oyuna getirmek için 0,4920 – 0,4780 dolar destek bandından düşüş sinyali veriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tokenomics

Tokenomics Veya Token Ekonomisi Nedir?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri