in , ,

Ripple (XRP) Fiyatı İçin Yeni Hedef Hangi Seviye?

Ripple (XRP), Polkadot’un (DOT) piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olarak geçmesine izin vererek yukarı yönlü hareket eksikliği ile son birkaç gündür yatay seyir izlemeye devam ediyor. SEC’in şirkete ve üst düzey yöneticilerine dava açmasından bu yana Ripple’ın bu düşük performansı, DOT’un XRP’nin hacim performansını ekarte etmesiyle sonuçlandı.

Her şeye rağmen XRP fiyatı konsolidasyondan çıkarsa ve günlük grafikte 50 günlük basit hareketli ortalamayı yeniden test etmeye doğru giderse hacim olarak Ripple ilk üçe geri dönebilir. Bu tekrar gerçekleşirse, XRP yeni yıldan bugüne kadarki en yüksek seviyelere tekrardan yükselebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP fiyatı 0.28 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP) Fiyatı

4 saatlik grafik, satın alma baskısının arttığını gösteriyor ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 çizgisinin üzerinde pozitif bir sapma olduğunu bizlere gösteriyor.

XRP/USD 4-hour chart. Kaynak: TradingView

Alıcılar, 4 saatlik grafikte (0.29 dolar) 50-SMA’da yukarı yönlü ivmeyi sürdürürse, 0.30 dolar üzerindeki harekette, XRP/USD paritesinin yan aralıktan gerilediğini görebilir. Günlük grafik, XRP’nin kısa vadeli fiyat hareketinde çok önemli olabilecek 0.30 dolar fiyat seviyesinin üzerinde iki hedef sunuyor. Bu hedeflerden birincisi 0.32 doların hemen üzerinde bir yatay direnç çizgisidir. Daha önceki kırılma girişimleri bu seviyede durma noktasına geldi. Boğalar bu engeli desteğe çevirmeyi başarırsa, daha yüksek günlük mum çubuklarına sahip olmak, 100 günlük basit hareketli ortalamayı 0.36 dolara hedeflediklerinden, ihtiyaç duyabilecekleri yukarı yönlü ivmeyi yakalayabileceklerdir.

XRP/USD daily chart. Kaynak: TradingView

XRP’nin teknik görünümü, günlük grafikte potansiyel bir satın alma sinyali olduğunu da bizlere gösteriyor. Yükselen hacimle birlikte alım devam ederse büyük olasılıkla XRP/USD paritesinde yükseliş yolu açılır. Bu durum 0.36 doları aşarak daha fazla yukarı yönlü hareketi katalize etme olasılığına sahip olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda XRP, 0.40 dolar seviyelerini yeniden test edebilir. Yukarıdaki yükseliş grafiğinin diğer yüzünde, 0.25 dolar ilk desteğe düşüş olabileceği yönünde. Bu fiyat seviyeleri civarında düşüş baskısı artarsa, 0.20 dolar civarında uzun vadeli destek bölgesine daha fazla geri çekilme ihtimali artabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Eylül

TPS Nedir Ve Blockchain İçin Neden Önemlidir?

Kriptopara

Binance’in CEO’su Ethereum Fiyatı İçin Yeni ATH’yi Duyurdu