içinde , ,

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: XRP’de Düşüş Başlayabilir

Ripple (XRP), 1 Şubat tarihinde %38’lik büyük bir düşüşün ardından 0,34 dolar taban fiyatından 0,50 dolar fiyatının üzerine çıkarak kendisini grafiklere geri çekmeyi başardı. “Marketcap” hacim sırasını, (4. sırayı) Cardano’ya kaptırmış olsa da, XRP’nin piyasa değeri bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 24 milyar doların üzerinde hareket ediyor.

XRP, 2021 yılının başlangıcından bu yana yükselen bir kanalın trend çizgileri içinde hareket ederek, grafikler üzerindeki konumunu yavaşça inşa etti. Ocak ayının sonuna doğru muazzam bir patlama yaşanırken, XRP’nin değerlemesi hızla tekrar kalıbın altına düştü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP, kanaldaki ortalama çizginin üzerinde işlem görüyor ve kendisini 0,51 dolarlık direnç seviyesinin kırarak 0,529 dolardan konumlanıyor.

Uzun vadeli bir destek seviyesi 0.34 dolar, ani re-test 0.45 dolardan gerçekleşebilir. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 20 günlük Hareketli Ortalama fiyatın yukarı yönlü hareketini destekliyor gibi görünüyor, ancak başka bir düzeltme olasılığı ihtimaller dahilinde. Yükseliş ivmesi ileri taşınırsa 0,60 – 0,64 dolar aralığına doğru güçlü bir hareket ortaya çıkabilir.

XRP’nin Piyasa Göstergesi

Piyasa göstergelerine göre, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması fiyat hareketi ile düşüş eğilimi gösteriyor. Yükseliş ivmesi zirvede durdu ve Göreceli Güç Endeksi veya RSI, satın alma baskısında ters bir harekete işaret ediyor. Fiyat aşırı alım bölgesine kaydırılabilirken, Stokastik RSI düşüş eğiliminin çoktan gerçekleşmiş olabileceğini öne sürdü. Genel olarak, düşüş sinyalleri daha belirgin ve XRP fiyatı birkaç hafta içinde düşüş trendine girebilir. Özetleme yapmak gerekirse; Şubat ayının sonunda, XRP 0,45 doların altına düşebilir veya en azından 0,60 – 0,64 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaşmadan önce bu aralıktan yeniden test edebilir. 0.51 dolarlık direnç seviyesinin kırılmasıyla belki muhtemel düşüş engellenebilir, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde piyasa yönünü belirlemede bizleri kritik bir süreç bekliyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

11 Şubat 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Polkadot Fiyat Analizi

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Yeni Bir Boğa Koşusuna Göz mü Kırpıyor?