AltcoinKriptoparaRipple (XRP)

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 16 Şubat 2021

Ripple (XRP), iki haftayı aşkın bir süredir tutarlı bir yükseliş trendi izledi, ancak XRP 0,65 dolarlık direncin üzerine çıkmayı başaramadı. XRP’nin kısa vadeli analizi, en düşük direnç yolunun aşağı doğru olduğunu gösteriyor.

Bu günlerde XRP’nin kurucu ortağı ve eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb’in yakın zamanda yaklaşık 22 milyon dolar değerinde en az 38 milyon XRP sattığı bildirildi. Son birkaç hafta içinde McCaleb’in ‘Tacostand’ olarak anılan cüzdanı birkaç satış yaptı. Cüzdanın faaliyetlerini takip eden bir analist olan Leonidas Hadjiloizou’ya göre, en son satış en büyük satıştı. Analist, eğer satışlar günde aynı 38 milyonda devam ederse, McCaleb’in elinde bulunanların Mayıs ayına kadar tükeneceğine inanıyor. Hadjiloizou Twitter’da şunları ifade etti:

“Jed, bu hafta günlük 38.345.406,53 XRP satacak. Bu, 1 haftada cari fiyatlarla yaklaşık 268 milyon XRP veya 166 Milyon Dolara denk gelmektedir. Bu hızla Jed’in XRP varlıkları Mayıs ayına kadar bitecek.”

Bu olayların ışığında XRP, yükselen paralel kanalın alt bandında tutarken 0,56 dolardan el değiştiriyor. Günün orta sınırın altında kapanması kırılmaya ağırlık katabilir. Üstelik, alt kenar satış baskısına direnemezse, tepe basıncı yükselecek ve XRP’yi düşüş trendinin içerisine sokabilir.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), orta hatta yaklaştıkça düzeltmeyi doğrulamaya devam eder. MACD çizgisi (mavi), ayıların fiyat üzerinde kontrol sahibi olduğunu gösteren sinyal hattından sapmayı artırır.

XRP/USD 4-hour chart

XRP, yükselen kanalın alt sınır desteğinin üzerinde tutarsa, 0,40 dolara kadar olan düşüşler önlenecektir. Özellikle, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), destek sağlamak için hazır, belki de devam eden düşüşleri durduracak kadar güçlü. XRP boğaları, fiyatı bu seviyelerden çıkarmak ve daha yüksek fiyat seviyelerine hedeflemeleri için XRP’yi 0,60 doların üzerine çıkarmaya odaklanmalıdır.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu