içinde ,

Ripple (XRP), FINCI ile Ortak Oluyor!

Ripple, RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) aracılığıyla perakende havale ve B2B ödemeleri sağlamak için Litvanya’nın FINCI’si ile bir ortaklık duyurdu. Ripple’dan bir PR, bu ortaklık sayesinde FINCI’nin müşterilerinin Avrupa ve Meksika arasında sorunsuz ödemeler yapabileceğini söyledi.

FINCI, çevrimiçi bir uluslararası para transferi sağlayıcısıdır. RippleNet’in ODL’si ise kripto etkin uluslararası ödemeler sağlar. ODL, müşterilere uluslararası ödemelerde kurumsal düzeyde çözümler sunmak için küresel kripto likiditesinden yararlanıyor. Ripple, kripto destekli uluslararası ödemelerde pazar lideridir. 

Ripple

Blockchain odaklı şirket için FINCI, Litvanya’daki ilk müşteridir ve pazarı daha fazla keşfetme fırsatı sunar. Litvanya, Avrupa’daki en kripto dostu ülkelerden biri olarak görülüyor. Aynı zamanda bölgede CBDC’si bulunan ilk şirket. Ripple’ın Avrupa Genel Müdürü Sendi Young ortaklık için şunları söyledi:

“FINCI’nin Avrupa’daki en son ODL dağıtımımız olmasından memnunuz ve yakında kripto etkin bir geleceğe hazırlanan ek Avrupalı ​​ortakları duyurmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kolay Perakende, B2B Sınır Ötesi Ödemeler

İki fintech şirketinin bir araya gelmesi, tüketicilerin ve işletmelerin havale ve fon transferleri de dahil olmak üzere gerçek zamanlı ödemeleri uluslararası olarak “daha hızlı, daha güvenilir ve daha düşük maliyetle” yapmasını kolaylaştıracak.

Ripple

ODL, kripto likiditesinden yararlanarak ödemeleri yerel para birimlerinde gerçek zamanlı olarak kapatmak için Ripple’ın yerel para XRP’sinden yararlanır. Bu, finansal kurumların ödeme hizmetleri sağlamak için hesaplarına ön ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Başka bir deyişle, sermaye dağıtmadan işi büyütmelerine olanak tanır.

2021’de Ripple, RippleNet’teki işlem sayısını ikiye katlayarak bugüne kadarki en başarılı yılını yaşadı. PR, RippleNet’in yıllık ödeme hacmi çalıştırma oranı şu anda 15 milyar dolarda olduğunu belirtmiş.

Ripple’ın SEC ile uzun süredir devam eden yasal anlaşmazlığı hakkında konuşurken, şirket CEO’su Brad Garlinghouse bu ayın başlarında davanın bu yıl çözüleceğine inandığını söyledi. Firmasının düzenleyici ile yasal mücadelesini şu ana kadar “oldukça iyi” gitmiş olarak nitelendirdi.

Ripple’ın ODL’si artık Singapur, Malezya, Polonya, Endonezya ve Tayland dahil olmak üzere 25 ödeme pazarında ödeme yapılmasını sağlıyor. FINCI, Azimo, Novatti, FlashFX, iRemit, Tranglo, SBI Remit, Pyypl ve daha fazlasını içeren şirketlere katılıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Ethereum

Ethereum Testnet Birleşmesi Haziran’da Geliyor!

Meta’dan “Meta Pay” Adımı