içinde , ,

Ripple vs SEC Son Gelişmeler! | 9 Ağustos 2022

Ripple ve SEC arasındaki dava hız kesmeden devam ediyor. Ripple avukatı, SEC’i yargı sürecini kötüye kullanmakla suçluyor!

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhindeki önemli davadaki sanıklar, komisyonun keşif sürecini yeniden başlatmak istediğini iddia etti. Bununla birlikte; şu ana kadar mahkemeye sunulan SEC dosyaları, Ripple’ın isteğine yanıt veriyor gibi görünüyor. Avukat James Filan’a göre SEC mahkemeye tek satırlık bir yanıt sundu. Komisyon, Ripple’ın taraf olmayan mahkeme celbine hizmet etmek için gerçek keşfini yeniden açma talebi konusunda herhangi bir girişimde bulunmadığını almadığını söylüyor.

Sanıklar, yargıç Netburn’ün SEC yetkililerinin sözlerini tutan videoların doğrulanması konusundaki kararını uygulamak için çaba sarf ettiler. Filan’ın belirttiğine göre Ripple bu mahkeme celplerinin delil sunmak için izin istemesini istedi.

Ripple’ın düzenleyici gözlemciye, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı dava, yakın zamanlı bir galibiyet kaydettikten sonra saldırgan bir yaklaşım benimsemiş olabilir. Söz konusu davada 70.100 XRP sahibi bir araya geldiğinde Ripple büyük bir destek almış oldu.

SEC, 4 Ağustos’ta Ripple’ın, Kabul Talepleri (RFA) ile ilgili kamuya açık açıklamalar için yedi SEC yetkilisinin videolarının kimliğini doğrulama talebine bir koşul koymuştu. Ancak SEC, talebi kabul etmeyi reddetti. Sonuç olarak; Ripple, menkul kıymetler düzenleyicisinin keşif sırasında herhangi bir gerçek RFA’ya hizmet etmemesi nedeniyle SEC’in talebini “tamamen uygunsuz” olarak nitelendirdi. Davayla ilgili yaşanan en son gelişmede SEC, Ripple davalılarının Yargıç Netburn’ün SEC yetkililerinin açıklamalarının videolarının doğrulanmasına ilişkin kararını uygulama çabalarına tek satırlık bir yanıt verdi.

Belirtilen dava, kripto topluluğu içinde büyük bir heyecan yarattı. Ripple’ın orijinal talepte belirttiği gibi mahkeme celbi, Ripple’ın hizmet için izin istediği keşfin yeniden açılması değildir; Ripple’ın gerçek keşfi sona ermeden önce hizmet ettiği RFA’larla ilgiliydi. Avukat Filan, SEC’in hareketini, tek cümlelik dosyalamaya yanıt olarak yargı sürecinin kötüye kullanılması olarak değerlendirdi:

SEC’in yanıtı, SEC’in daha sonra Ripple’ın asıl talebini yanlış yorumlayarak tek cümlelik bir yanıt vermek için beş gün beklemesinin kanıtladığı gibi, yargı sürecinin kötüye kullanılması ve Mahkemenin zamanının kaybıdır.

XRP, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki % 1.43’lük düşüşle 0.3766 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Artık Ledger Live Üzerinden FTX ile Kriptolarınızı Takas Edebilirsiniz

TrustFi Haftalık Raporu: 01 – 07 Ağustos