in ,

Ripple vs SEC Davasında Son Gelişme | 1 Haziran 2022

XRP, Ripple, SEC

Ripple ve SEC arasında bir süredir devam eden dava kripto piyasası tarafından yakından takip ediliyor. Mahkeme henüz sonuçlanmış değil ve son dönemlerde bu davada eski bir SEC yetkilisi olan Hinman’ın e-postaları gündeme geliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki çok önemli ve uzun süredir devam eden davada, önemli bir konuşma konusu haline geldi. Eski SEC yetkilisi Hinman’ın konuşmasıyla ilgili belgelerin ortaya çıktı ve davanın Sulh Hakimi Sarah Netburn, her iki tarafı da komisyonun konuşmayla ilgili yeni iddiasını tartışmaya çağırdı.

Hinman Notları Önem Taşıyor

Ripple, son dönemde gündeme gelen Hinman’ın e-postalarının açıklanmasını istiyor olsa da SEC, eski yetkilisi Hinman’ın Ethereum’la ilgili konuşmalarını farklı iddialar üzerinden koruyor. SEC, son zamanlarda dahili belgelerin avukat-müvekkil gizliliğine tabi olduğunu iddia etti. Hinman’ın avukatlardan yasal tavsiye aldığını ve başka bir personelin de bu olaya dahil olduğu iddia ediliyor.

Eski SEC yetkilisi Hinman, 7 Haziran Salı günü saat UTC 15.00’te konferans konuşması gerçekleştirecek. Bu konuşmaya ilişkin bir taslak belge aktaran Ripple avukatı James Filan, daha önce hiçbir bilgi çağrısının dikkate alınmadığını belirterek XRP yatırımcılarını uyardı.

Konferans, 7 Haziran 2022 Salı günü saat 15:00’te (UTC) SEC’in, Hinman’ın 14 Haziran 2018 tarihli konuşmasıyla ilgili dahili belgelerle ilgili olarak avukat-müvekkil gizliliğine ilişkin yenilenen iddiasını görüşmek üzere planlandı.

 

XRP Fiyatı

Ripple’ın token’ı XRP, dava ile ilgili gelişmelerden etkileniyor. XRP, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %0.06’lık düşüşle 0.42 $’dan işlem görüyor. Bu fiyat, XRP’nin 4 Ocak 2018’deki ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 3.84 $’dan %89 daha düşük bir seviyede olduğunu gösteriyor.

Ripple Durumu

Bir CNBC raporuna göre Ripple, diğer girişimleri satın alarak büyümeyi desteklemeyi umduğu için birinci sınıf satın alma fırsatları arıyor. Ripple, tarihinin çoğunda M&A (Merger and Acquisition) alanında oldukça aktifti ve Trianglo, Algrim ve Logos gibi şirketleri satın aldı. Ayrıca; Ripple, SEC ile halka açık devam eden bir dava süreci içerisinde olmasına rağmen genişleme planlarında yavaşlamadı.

SEC, Ripple’ın XRP kripto para birimi yoluyla lisanssız menkul kıymetler ihraç ettiği ve sattığı iddiasıyla şirkete ve şirketin iki üst düzey yöneticisine Aralık 2020’de dava açmıştı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bir röportajında Ripple’ın bilançosunun çok güçlü olduğunu açıkladı. Yakın gelecekte kripto endüstrisinde birçok birleşme ve satın alma olacağına dair tahminlerde bulunarak Ripple’ın bu tür gelişmeleri takip ettiğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Cardano (ADA), Near Protocol (NEAR) ve ApeCoin (APE) Teknik Analizleri I 01.06.2022

Parasal Sıkılaştırma Kripto Piyasasına Nasıl Yansır?