içinde ,

Ripple, Sürdürülebilirlik İçin 100 Milyon Dolar Tahsis Ediyor!

Ripple, sürdürülebilirlik için karbon piyasalarına yatırım amacıyla 100 milyon dolar tahsis ediyor. 100 milyon dolarlık taahhüdünün iklim hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmasını bekliyor.

Blockchain şirketi Ripple, karbon giderme faaliyetlerini hızlandırmak ve yenilikçi karbon giderme firmalarına ve sürdürülebilir finansal teknoloji platformlarına yapılan yatırımların yardımıyla bu tür pazarların modernleştirilmesine yardımcı olmak için 100 milyon dolar tahsis etti.

Resmi basın açıklamasına göre, Ripple ayrıca “katkı maddesi, uzun vadeli, doğa ve bilime dayalı karbon kredileri portföyü, yenilikçi karbon giderme teknolojisi şirketlerini ve piyasa yapıcılarını desteklemeyi” planlıyor.

Bunlardan bazıları, on yıldan daha kısa bir sürede net sıfıra ulaşma taahhüdünü yerine getirmek için kullanılacaktır. Finansman ayrıca, halka açık blok zinciri XRP Ledger’da (XRPL) temel NFT’ler olarak karbon kredisi tokenizasyonuna izin veren yeni işlevsellik ve geliştirici araçlarını desteklemeye odaklanacak.

Taahhüt hakkında konuşan Ripple Şefi Brad Garlinghouse şunları söyledi:

“100 milyon dolarlık taahhüdümüz, yenilikçi teknoloji, stratejik sermaye ve yetenek dahil olmak üzere kaynakları devreye sokarak şirketlerin iklim değişikliğini ele almasına yardımcı olmak için küresel eylem çağrısına doğrudan bir yanıttır. Emisyonları azaltmak ve düşük karbonlu bir geleceğe geçiş çok önemliyken, karbon piyasaları da iklim hedeflerine ulaşmak için önemli bir araç.”

Ayrıca, blockchain teknolojisinin ve kripto para endüstrisinin de, Garlinghouse’un “parçalanmış, karmaşık bir pazar” olduğuna inandığı şeye daha fazla likidite ve izlenebilirlik sağlayarak karbon piyasalarının tam potansiyellerine ulaşmasını kolaylaştırmada katalizör bir rol oynayabileceğini vurguladı.

Ripple

RippleX Genel Müdürü Monica Long ise, karbon kredilerinin tokenleştirilmesinin uzun vadede çok önemli bir rol oynayabileceği görüşünde.

Long, blockchain’i küresel iklim girişimleriyle entegre ederek, endüstrinin NFT karbon kredilerini doğrulayıp onaylayabileceğini, dolandırıcılık endişelerini ortadan kaldırabileceğini ve iklim krizini etkin bir şekilde ele alabileceğini söyledi.

Taahhüt, Ripple’ın Litvanyalı FINCI ile yaptığı yeni ortaklık duyurusunun hemen ardından geldi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin, Dolar, ABD

Rekor Enflasyon Oranları! Kripto’da Ne Olacak?

Trust Wallet Token Nasıl Eklenir veya Kaldırılır?