in ,

Ripple SEC’e Karşı Önemli Bir Galibiyet Daha Aldı

Ripple’ın SEC (ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu) ile dava süreci halen devam ediyor. Davanın son oturumunda Ripple bir galibiyet daha aldı ve davada önemli bir adım attı. Bu önemli galibiyetin detaylarına birlikte bakalım.

Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in Ripple’ın XRP’nin düzenleyici statüsüyle ilgili aradığı veya aldığı herhangi bir yasal tavsiyeye erişme hareketini reddetti. Karar, ajansın şirketi ve diğer piyasa katılımcılarını kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu konusunda uyarmadığı öncülüne dayanan Ripple’ın adil uyarı savunmasını güçlendirdi.

Ripple

Bu dava sürecinin 2023’e kadar uzayabileceği de öngörüler arasındaydı. Söz konusu davada zaman zaman Ripple zaman zaman da SEC öne geçse de son durumda Ripple savunmasını güçlendirmiş görünüyor. Davanın yolu henüz uzun bir sonuca bağlanması için aradan zaman geçmesi gerekiyor.

Ripple

SEC ile olan dava uzun süredir XRP’nin fiyat hareketlerine de yansıyor. Dava sürecinin uzun ve yıpratıcı olması Ripple’ın (XRP) fiyat hareketlerinde istikrarı yakalamasına engel oluyor. Ripple (XRP) yatırımcıları ise davanın detaylarını sıkı bir şekilde takip ediyor. Bu haberle birlikte bugün Ripple’da %10’a yakın bir yükseliş görülüyor. Yazının yazıldığı anda %8.12’lik yükselişle Ripple (XRP) $0.95 USD seviyesinde el değiştiriyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, Dogecoin

Sahnede Elon Musk: Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Plethori Önde Gelen Sigorta, NFT ve Oracle Sektörleri ile Yatırım Fırsatı Sunuyor