in

Ripple, Orta Doğu’da İlk ODL Koridorunu İnşa Etmek İçin Pyypl’la Anlaştı

Ripple, MENA bölgesindeki ilk XRP tabanlı ODL koridorunu Pyypl fintech firması ile birlikte kurmayı planladığını duyurdu.

Şu anda, son Ripple tweet’ine göre bu bölgede dünyanın en büyük üç havale koridorundan ikisi bulunmakta. Geçen yıl, onlar aracılığıyla yaklaşık 78 milyar dolarlık havale işlemi gerçeleştirildi. Ripple şirketi, MENA bölgesi dijital bir formata hızlı bir transfer gördüğünden, Orta Doğu’daki ilk ODL havale koridorunu oluşturmaya başlamak için Pyypl ile yaptığı işbirliğiyle bu bölgeye giriyor. Pyypl, küresel olarak müşterilere finansal hizmetler sunan bir DLT şirketidir. Bu ortaklık ile birlikte BAE’ye ucuz ve hızlı havaleler getirmeyi planlıyor.

Pyypl ve Ripple’ın amacı, bu bölgede akıllı telefonlara sahip banka hesabı olmayan bir milyar kullanıcıya dijital ödemelere erişim sağlamaktır. Ayrıca şirket, MoneyGram ve Western Union gibi eski ulusötesi ödeme platformları tarafından kullanılan pahalı önceden finanse edilmiş hesaplardan kurtulmak istiyor.

RippleNet, 2020 Yılında 4X İşlem Hacmi Kaydetti

Ödeme şirketi XRP, Dubai’de bir bölge ofisi kurdu ve Katar Ulusal Bankası ve Al Ansari Borsası ile birlikte çalışıyor. Bu iki kurum, işlem ödemelerini iyileştirmelerine yardımcı olan RippleNet’e kaydoldu. Böylece, Ripple MENA bölgesinde genişlemeye devam ediyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Zirvedeki 10 NFT Sanatçısı

Kollect Cards CSO’su Ethan Chae ile AMA Etkinliği