in , ,

Ripple Davadan Önce SEC İle Orta Yol Bulmaya Çalıştı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler davası ve Ripple’ın açıklama yapmasından sonra, başlangıçta her iki tarafta da  sessizlik hakimdi. Bununla birlikte, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty bu sessizliği bozdu ve SEC davasıyla ilgili birkaç soruyu Twitter üzerinden yanıtladı.

CEO görevini yürüten Brad Garlinghouse, “SEC’in kanıtlanmamış iddialarını Twitter’da ele almayacağını” çünkü “tahmin edebileceğiniz gibi, dava süreci başladıktan sonra kamuoyuna söylenebilecek/söylenmesi gereken yeni açıklamalar yapılabilir” dedi. Bunun haricinde genel olarak “5 temel sorunu” ele almak istediğini ifade etti.

İlk olarak Ripple şirketinin neden SEC ile önceden anlaşmadığına vurgu yaparak bir tweet’le Ripple’ın davayı çözme girişimine atıfta bulunarak Garlinghouse şunları ifade etti:

“Ayrıntılara giremiyoruz, ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle birlikte denemeye devam edeceğimizi bilinmesini isteriz. XRP topluluğunun yenilik yapmaya devam edebilmesi için bunu sorunu çözmek adına öncelikle XRP yatırımcılarını korumalıyız. İleriye dönük olarak, perde arkasında çok şey olduğunu ve davaya önümüzdeki birkaç hafta içinde bir gerekli yanıtı vereceğiz. Ayrıca, SEC davasıyla ilgili gelişmeleri merak edenlere şunları ifade etmekte yarar var: Sürpriz değil, yasal süreç zaman alıyor! Sessiz olabiliriz ama sessizliğimiz sizi yanıltmasın, arka planda mücadele ediyoruz. En kısa zamanda hukuk ekibimiz kendilerine açıklama yaparak SEC’in kanıtlanmamış iddialarına birkaç hafta içinde ilk yanıtımıza sunacağız.”

Bunun yanı sıra Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi listelemek için borsalara ödeme yapıp yapmadığını ve borsaların ne zaman ABD’li müşterilere alım satım için XRP ticaretini tekrar aktif edebileceğini de ele aldı. Garlinghouse, şirketinin XRP’nin listelendiği platformlarda “kontrolü olmadığını” söyleyerek bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Bazı borsa platformlarının XRP ticaretini askıya aldığını biliyoruz. Buna göre, etkilenen borsalar tarafından herhangi bir ticaretin yeniden başlatılmasının, SEC nihai bir karar verene kadar gerçekleşmeyeceğini düşünüyoruz.”

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

DOT’u 2021 Yılında Neler Bekliyor?

Bitcoin Dominance Nedir?