in , ,

Ripple CTO’su Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı

Ripple CTO’su David Schwartz, XRP’nin haricinde diğer kripto para varlıklarındaki fonlarını ifşa etme konusunda oldukça ihtiyatlı davranmaktaydı. Ancak, Schwartz bir topluluk üyesine sahip olduğu tüm yatırımlara açıklık getirdi.

Ünlü CTO, yatırım yaptığı fonların büyüklüğüne göre sıralamasını şöyle ifade etti: XRP, BTC, ETH, BAT, XLM, ADA, BNT, KIN, Cyrprterium, StormX, BTG ve EOS. Bununla birlikte, Schwartz yatırım yaptığı miktarları sır gibi saklamaya devam etti:

“Şu anda elimde tutmayı tercih ettiğim varlıklarım olmazsa olmaz değildir, sadece airdroplar ve başka koşullara istinaden bekleyiş halindeyim.”

Son birkaç haftadır kripto para topluluğunun tüm dikkatleri Ripple’a çevrilmiş durumda. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete açtığı dava genişleyebilir ve tüm kripto para piyasası için sonuçları etkili olabilir. Ripple’ın CTO’su David Schwartz davaya atıfta bulunurken temkinli olması dikkatlerden kaçmadı.

Ripple XRP

Schwartz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada finansal regülatöre atıfta bulunarak ABD’nin, bir şirketin yetkilileriyle sürekli bağlantı içinde olduğu ve ardından yaptırımlar aldığı “birkaç ülkeden biri” olduğunu iddia ederek SEC’e karşı tavır aldı. Schwartz’ın bu açıklamasına göre Ripple, ABD’deki faaliyetleri hakkında bu ülkedeki finansal regülatörlere sık sık raporlar verdiği anlaşılıyor.

Buna ilaveten Schwartz, Ripple’ın XRP tokeni dağıtımını olumlu olarak değerlendirdi ve ödeme çözümlerinin şirketin eylemlerinin etik açıdan tam sorumlu olduğuna inandığını ifade etti. Schwartz, şirketin kurulduğu 2011 yılında değerlendirmesi ve tahmin edilmesi zor risklerle kararlar alındığını da sözlerine ekledi. Kısaca, iyi bir iş yapıldığına inandığını ancak sonuçlarının mükemmel olmadığını kabul ettiğini ifade etti:

“Benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya olduğumuzu ve genel olarak iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum ancak elbette mükemmel değildik. Önemli ve geri telafi edilemeyen taahhütleri daha erken yapmanın kesin çözüm olacağını düşünmüyorum, bu noktada kesinlikle mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Yaptığımız en büyük hata, XRP’yi sonsuza kadar tutmak istemememizdi, ve şu an onu vermek imkansız hale geldi. Tuhaf bir meydan okumaydı.”

Ripple, 2015 yılındaki Ethereum Olabilir mi?

Cardano’nun mucidi ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, SEC’in Ripple Labs ve CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı açtığı davaya atıfta bulundu. AMA oturumunda Hoskinson, şirketin XRP’yi yanlış yönettiğini ifade etti. Cardano’nun mucidi için Ripple (XRP) için, kripto alanının “tuhaf kimerası” imasında bulundu. Ripple, 2015 yılında Codius adlı akıllı sözleşmeler için bir platform duyurmuştu. Ancak Hoskinson’a göre merkeziyetçi finans Ripple’ın vizyonuyla uyumsuz olduğu için proje rafa kaldırıldı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Rekor Üstüne Rekor Kırıyor: Yeni Rekor 33.000 Dolar

Ethereum 2.0 Mevduat Sözleşmesindeki Stake Hacmi 2 Milyar Dolara Ulaştı!