Bitcoin (BTC)KriptoparaRipple (XRP)

Ripple CEO’su Garlinghouse: Bitcoin Önümüzdeki Yıllarda Piyasaya Hakim Olmaya Devam Edecek

Popüler altcoinlerden birisi olan Ripple (XRP), Bitcoin fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması ve Ethereum 2.0 ağına geçiş haberleriyle birlikte, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı beklenmedik fiyat artışıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. XRP, bu yıl %150’den fazla değer kazandı. XRP’nin bu yükselişiyle birlikte diğer altcoinlerde de yeni ralliler yaşandı ve piyasalardaki havanın olumlu bir hale gelmesi yatırımcılarda heyecan yaratmıştı. Amerikalı girişimci ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse CNN sunucusu Julia Chatterley ile yaptığı röportajda kripto para sektörüne yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Garlinghouse ayrıca, Ripple’ın geleceği, ABD’de yaşadıkları yasal zorluklar ve ABD’deki müşteri portföyleri ile önemli bilgiler verdi.

Amerikalı girişimci ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse CNN sunucusu Julia Chatterley ile yaptığı röportajda kripto para sektöründe Bitcoin’in hakimiyetinin hiçbir yere gitmediğini ve dünyanın en büyük kripto para biriminin genel kripto ekosisteminin önemli bir parçası olmaya devam edeceğini ifade etti. Çoğu insanın kripto para birimlerini enflasyonist bir koruma olarak gördüğünü de sözlerine ekledi. Son dönemde regülasyon haberlerinin sık sık gündeme geldiği ABD’de, yasal belirsizlikler nedeniyle Ripple müşterileri, Ripple’ın XRP ile ilgili hizmetlerini kullanmaktan çekiniyor. Yani, Garlinghouse’a göre Ripple, ABD’de popüler değil. Müşterilerinin sadece %5’i ABD vatandaşı.

Garlinghouse, ABD’deki XRP için düzenleyici engeller hakkında konuştu ve Biden hükümetinin ülkede faaliyet göstermesi için kripto şirketlerinin net bir çerçeve sunması konusunda iyimserliğini dile getirdi. Belirsizliğin XRP kullanan şirketler için iyimser olmadığını da sözlerine ekledi. Ripple CEO’su, önde gelen Wall Street firmalarının kripto birimlerindeki son yatırımlarını takdir etti ve bazı şirketlerin genel portföylerinin %10’unu kripto para birimlerine yatırdığını ifade etti. Sadece XRP bu yıl %150’den fazla değer kazandı.

Başa dön tuşu