in ,

Ripple, CBDC İş Birliği ile 197.000 Dolarlık Hackathon Başlattı

Ripple, CBDC iş birliği ile finansal katılım için çözümlerin geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlayan ve  toplam 197 bin dolarlık ödül havuzuna sahip bir hackathonunu başlattı.

Innovate olarak adlandırılan etkinlik, katılımcıların Ripple’ın merkeziyetsiz blok zinciri XRP Ledger (XRPL) üzerinde çalışan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak. Üç kategoriden oluşan yarışmanın ilk aşaması birlikte çalışabilirliğe odaklanır ve yarışmacılardan Ripple’nin tüm diğer dijital varlıklarla birlikte çalışmasını sağlayan bir çözüm sunmaları beklenir.

İkinci kategori, perakende satış odaklıdır ve  kullanıcıların bir CBDC ile etkileşime girmesine olanak tanıyan bir arayüz oluşturması beklenir. Finansal katılımı kapsayan son aşamada geliştiriciler, dijital para biriminin avantajlarından yararlanabilecek bir çözüm sunmalıdır.

Yarışmacılardan çözümlerini 25 Ağustos 2022’ye kadar göndermesi bekleniyor. Bu tarihten itibaren incelemeye alınan çözümlerin ardından  kazananlar 8 Eylül’de açıklanacak. Yarışmaya  Brezilya, Kırım, Küba, İran, Kuzey Kore, Quebec, Rusya ve Suriye dışındaki tüm bölgelerden geliştiriciler katılabilir.

Hacathon: Bazı katılımcılar için ödül, bazı katılımcılar için fikirlerini gerçek hayata geçirebilme fırsatı olarak görülen yarışma platformlarına verilen isimdir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin ve Ethereum, Celsius Teknik Analizleri I 03.07.2022

SNX

Synthetix (SNX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?