içinde ,

Ripple, 121 Milyon XRP Gönderdi: Transferin Sebebi Ne?

XRP yatırımcılarının heyecanla beklediği 12 Aralık tarihi yaklaştıkça, Ripple’ın yaptığı transferlerin miktarı ve sıklığı da artıyor. XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre blockchain devi Ripple, önde gelen kripto para borsaları ile birlikte toplamda 121 milyon XRP’lik bir transfer gerçekleştirdi.

60 Milyon XRP Aktarıldı

Ripple’ın ilk olarak 60 milyon XRP’yi gönderdiği, bunun devamında ise Coinbase, Bitfinex, Binance, Bittrex ve BitGo kripto para borsalarının aralarında 61 milyon adete yakın XRP transfer ettiği görülüyor. XRP transferlerini takip eden XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre transfer edilen fonların toplam değeri ise 72 milyon doların üzerinde.

https://twitter.com/XRPL_Monitor/status/1336086833437011969

Bu transferlerin özellikle borsalar arasında yapılması ise sebebi net bir şekilde ortaya koymakta. XRP yatırımcılarının 12 Aralık tarihinde başlatılacak Spark airdrop programından faydalanabilmeleri için bunu destekleyen borsalara gönderim yapmaları gerekiyor.

Ripple Transferlerinin Sebebi Ne?

Yani bağımsız kripto para cüzdanlarında fon tutan yatırımcılar, sahip oldukları XRP’leri ilgili airdrop programını destekleyen borsalara göndererek buna katılım sağlamak istiyorlar. Ripple’ın gönderdiği milyonlarca XRP’nin arkasındaki temel sebep de bu olabilir. 11 Aralık tarihinde XRP yatırımcılarının cüzdanlarının ekran görüntüsü alınacak ve devamında Spark airdrop programı başlayacak.

Ripple

Ancak kullanıcıların 1:1 oranında verilecek olan Spark tokenlerini tek bir günde alamayacakları biliniyor. İlk gün yani 12 Aralık tarihinde sadece %15 oranında Spark tokeni dağıtılacak ve devamı ilerleyen süreçte taksit taksit ödenecek. XRP fiyatının özellikle bu airdrop programı sayesinde 0,77 dolar seviyesine kadar çıktığı biliniyor. Eğer alış baskısı ve heyecan 12 Aralık tarihine kadar devam ederse, XRP yatırımcılarının uzun süredir beklediği 1 dolar rekoru da gelebilir.

Tabii ki bunun için Bitcoin’in sert düşüşlere karşı dayanıklı olması ve Ripple kurucularının yüklü XRP satışı yapıp fiyatı baskılamaması gerekiyor. XRP’nin 1 doların üzerine çıkması ise 3,30 dolara giden kapıyı aralayabilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

One Comment

    7-13 Aralık Arası Genel Değerlendirme

    MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almak İçin Borca ​Giriyor