içinde

Brezilya, Vergilerin Kripto Para ile Ödenmesinin Yolunu Açıyor

En son yayımlanan haberlere göre, Brezilya’nın en büyük ikinci şehri olan Rio de Janeiro, 2023’te emlak vergileri için kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

Rio de Janeiro Belediyesi’nden yapılan bir duyuruya göre, şehir, kripto para birimlerinin Brezilya para birimine (Brezilya reali) dönüştürülmesini sağlamak için birden fazla şirketle sözleşme yapacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bölgede yeni bir ofis açıldığını duyurdu ve şu ifadeleri açıklamalarına ekledi: “Herkes üzerine düşeni yaptı. Biz de üzerimizie düşeni yapıyoruz.”

Tercüme edilen belgeye göre:

“Süreci kolaylaştırmak için belediye, kripto para birimini reale dönüştürme konusunda uzmanlaşmış firmalarla sözleşme yapacak. Bu şekilde Belediye, paranın tamamına sahip olabilecek” dedi.

Rio, Şehrin Turistik Noktalarını İçeren NFT’yi Yayınlayacak

Tüm bu gelişmelere ek olarak, Rio, NFT koleksiyonunu yayınlamak üzere hazırlıklar yapıyor. Yayınlanması planlanan bu NFT’ler şehrin en popüler, turistik yerlerinin görüntülerini içerecek. Şehrin Finans ve Kalkınma sekreteri Pedro Paulo’ya göre bu yöntem yerel sanatçılara fayda sağlarken aynı zamanda şehirdeki turistleri de teşvik edecek.

Bu girişimler Brezilya için ilk ve tek değil. Daha önce bildirildiği üzere Rio de Janeiro Belediye Başkanı Paes, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile yaptığı görüşmede şehrin fonlarının %1’ini dijital para birimine yatırma niyetini dile getirmişti.

Kripto Vergi Ödemelerinde İndirimler

Rio de Janeiro’nun Finans ve Kalkınma sekreteri Pedro Paulo, şehrin vergilerini kripto para ile ödeyen vatandaşlara ek bir indirim sunmayı planladığını ilan etti.

Brezilya Senatosu’nun ekonomik işler komitesi oy birliğiyle ülkenin kripto para birimi sektörünü düzenleyen yasayı onayladı. Tasarının maddeleri, sanal varlıkları ve hizmet sağlayıcıların üstüne düşen görevleri içeriyor. Ayrıca, cezai sorumlulukla sonuçlanabilecek davranış türlerini detaylandırdı ve kural ihlalleri için cezalar tasarının maddelerine dahil edildi.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Meta, çeşitli Bitcoin ve kripto ile ilgili hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve sağlamak amacıyla 29 Ocak’ta Brezilyalı düzenleyicilerle bir ticari marka tescil ettirdi.

Brezilya Kendi CBDC’sini Oluşturuyor

Bu arada, Brezilya merkez bankası kesin adımlarla kendi dijital parasını oluşturmayı amaçlıyor. Bu ayın başlarında, merkez bankası bir CBDC kurmanın fizibilitesini değerlendirmek için Visa ve Santander’den teklifler istedi. Yılın ikinci yarısında, Brezilya reali test aşamasına başlayacak gibi görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Bot Planet ($BOT) Bugün PancakeSwap’da Listeniyor

Animal Concerts (ANML) ve Lumerin (LMR) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor