in , ,

RIF Nedir?

RSK protokolüyle oluşturulan RIF, Merkeziyetsiz Paylaşım Ekonomilerini mümkün kılan tamamen merkeziyetsiz bir internet inşa etmeyi hedefler.

RSK Infrastructure Framework Nedir?

RSK Infrastructure Framework, açık ve merkeziyetsiz altyapı protokolü hizmeti sunan bir platformdur. dApp’lerin Bitcoin ağı üzerinde daha kolay, daha hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde geliştirilmesini sağlar.

Bitcoin ağı üzerinde oluşturulan bu proje; ödeme, depolama ve RNS oluşturma gibi teknolojilere blok zincir çözümleri sunar. Projenin kendine ait kripto parası RIF ise bu hizmetlerden yararlanmak amacıyla kullanılır. RIF’in hedefi, bilgi ve hizmetleri şeffaflıkla trade etmek için insanların peer-to-peer şekilde koordine olabildikleri bir ekosistem oluşturmaktır.

Ekosistem Bileşenleri

RIF on Chain: ABD Dolarına sabitlenmiş ve tamamen RIF token ile teminatlandırılmış bir varlık çözümüdür.

Token Bridge: Kullanıcıların RSK ve Ethereum ağları arasında hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde trade yapabilmelerine izin veren bir protokoldür.

RSK Swap: Yükseltilemeyen akıllı sözleşmeler kullanılarak uygulanan bir likidite protokolüdür.

RWallet: RIF, BTC, Smart Bitcoin (RBTC) ve diğer RIF tabanlı varlıkların trade’ini sağlayan dijital cüzdandır.

RIF Marketplace: Diğerlerinin yanı sıra; alan değişimi, kalıcı depolama gibi RIF tabanlı merkeziyetsiz hizmetlerin kullanıcılara sunulduğu pazardır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Teknik Analiz ile İşlem Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler – 1

Kripto Para Tarihinde Şimdiye Kadar Yaşanmış En Büyük Hack Vakaları