in ,

Revoke Cash Nedir? Nasıl Kullanılır?

Revoke Cash, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında işlem yaparken cüzdanınızın ve kripto varlıklarınızın güvenliğini artırmanıza imkan tanıyan bir hizmettir. 

Merkeziyetsiz finans uygulamalarına cüzdanınızı entegre ettiğinizde bu platformlara varlıklarınızı ve NFT’lerinizi harcamaları için izin vermiş olursunuz. Verdiğiniz bu izinleri iptal etmezseniz olası aksi bir durumda varlıklarınızı kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Revoke Cash ise bu izinlerin kaldırılmasına olanak sağlar. 

2019 yılında Rosco Kalis tarafından hayata geçirilen Revoke Cash projesi, kullanıcıların güvenmedikleri DeFi uygulamalarına verdikleri izinleri iptal etmelerini amaçlıyor. MetaMask gibi gözetimsiz kripto varlık cüzdanlarına verilen izinleri kaldırmaya yaran Revoke Cash, Ethereum Sanal Makinesi destekli tüm ağlar ile uyumlu bir şekilde hizmet verebilir. 

Revoke Cash Nasıl Kullanılır? 

Bu yazımızda örnek olarak Ledger hesabınızda Revoke Cash’i kullanarak etkin akıllı sözleşme kullanım izinlerini nasıl iptal edeceğinizi inceleyeceğiz. 

  • Öncelikle Ledger cihazınızı MetaMask’e bağlayın. 
  • Bir diğer adım olarak ekranın sağ üst bölümünde yer alan “Connect Wallet” butonuna tıklayarak MetaMask cüzdanını seçmelisiniz. 

  • Hesabınıza erişmek için yine ekranın sağ üst bölümünde yer alan ağı değiştirebilirsiniz. Örneğin, Polygon ağından Ethereum ağına geçiş yapabilirsiniz. 

  • Ekranda yer alan izin kullanımlarından iptal edeceğiniz seçeneğin üzerinde yer alan “Revoke” butonuna tıklayın. 

  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra taracıyınızda bir MetaMask penceresi açılacak. Ledger cihazınızda Ethereum uygulamasının açık olduğundan emin olun ve “Confirm” butonuna tıklayın. 

  • Bu adımı da gerçekleştirdikten sora Ledger cihazınızda “Review Transaction” ekranı belirir. İptal edilen işlemi gözden geçirmeniz önemlidir. Bir tokene erişimi iptal ediyorsanız gösterilen miktar 0 olmalıdır. Her şey düzgün görünüyorsa “Accept and send” seçimini yaparak işlemi imzalayabilirsiniz. 

Blok zinciri üzerinde işlem onaylandıktan sonra, listelenen kullanım izni artık uygulamada görünmez. Aktif olarak kullanmadığınız finans uygulamalarına, özellikle de NFT platformlarına verdiğiniz izinleri sınırlamak ve fonlarınızın güvenliğini sağlamak için Revoke Cash’i düzenli olarak kullanabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

Neon Ön Satışına Nasıl Katılınır?