in ,

Reserve Rights (RSR) Nedir? Nasıl Alınır?

Reserve Rights (RSR), Reserve protokolüne ait iki kripto para biriminden bir tanesidir. Reserve Rights (RSR), Reserve (RSV) tokeni istikrarlı hale getirmek amacıyla kullanılır. 

Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş olan Reserve protokolünün iki adet kripto para birimi bulunmaktadır. Bunlardan biri Reserve Rights (RSR) diğeri ise Reserve (RSV)’dir.

kripto

Reserve Rights, kullanıcıların kendi fiat para birimlerini stablecoin’e dönüştürmesine ve bu dönüşüm ile enflasyon riskini en aza indirmelerine yarar. RSR bu özelliği ile birlikte, enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde oldukça popüler hale gelmiştir. 

Reserve Rights Ekibi 

2019 yılında hayata geçirilen Reserve Protocol projesinin CEO’luk görevini Nevin Freeman üstlenmektedir. Ekipte yer alan Matt Elder CTO’luk görevinde bulunurken, Gabriel Jimenez ise COO olarak görev almaktadır. 

Reserve Rights Yatırımcıları 

Projenin yatırımcıları arasında Coinbase, Digital Currency Group, GSR, Crypto Lotus, Refactor Capital, Distributed Global, Neo Global Capital gibi önemli yatırım şirketleri ve projeler yer almaktadır. 

Reserve Rights Nasıl Çalışır?

Kullanıcılarına sabit fiyatlı kripto paralar konusunda yeni bir değer koruma yöntemi sunan proje, bu yöntemi ekosisteminde bulundurduğu iki ayrı kripto varlık sayesinde gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere stablecoin’lerin bir fiat birimine sabit kalması gerekir. Reserve Protocol’ün RSV tokeni de bir stablecoin. RSV tokenin değerinin 1 doların altına düştüğü takdirde RSR token devreye giriyor ve varlığı yeniden 1 dolar seviyesine sabitliyor. 

Reserve Protocol’ün RSV tokeni bir stablecoin dedik ama bu stablecoin diğerlerinden biraz farklı. Bildiğiniz üzere diğer stablecoin’ler fiyatlarını sabitleyebilmek için bire bir oranında itibari paraya dayanıyor. RSV token ise birden çok kripto varlıktan oluşan karma bir sepet tarafından teminatlandırılmıştır. 

RSR İstatistikleri

Maksimum arzı 100 milyar olan RSR’nin dolaşımdaki arzı, toplam arzın %46’sına denk gelen 45 milyar 611 milyon 899 bin 305’tir. RSR, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,1189 dolar seviyesini 16 Nisan 2021’de, en düşük fiyat olan 0,001247 doları ise 16 Mart 2020’de görmüştür. 

RSR Nasıl Alınır? 

Binance, KuCoin, Bithumb, Curve Finance, OKX, Huobi ve MEXC gibi büyük kripto varlık alım satım platformlarında listelenen RSR, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. RSR tokenin listelendiği platformların tam listesine CoinMarketCap veya Coingecko gibi veri siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Arbitrum Nedir? Arbitrum’un Özellikleri Nelerdir?

Testnet

Dymension, 35-C Test Ağını Duyurdu