in ,

Render Token (RNDR) Nedir? Nasıl Alınır?

kripto, hack, zincir

Render Token, grafik işlemci birimi (GPU) tabanlı merkeziyetsiz rendering çözümleri sunan Ethereum tabanlı bir ağdır. Bu yazımızda sizlere RNDR’nin ne olduğundan bahsedeceğiz. 

GPU gücünü merkeziyetsiz bir bağlı 3D varlıklar ekonomisine dönüştüren ilk ağ olan Render, modern bir GPU’ya sahip herkesin rendering güçlerini RNDR token karşılığında ağa katmasını sağlayarak GPU ölçeğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır. 

Yani kısaca anlatmak gerekirse bu proje, blok zincir teknolojisi sayesinde içerik oluşturucuların hesaplama gücüne kolayca erişmelerini ve GPU güçlerini paylaşmalarını sağlar. 

Render Token Ekibi 

Jules Urbach tarafından kurulan Render projesinin kurucu ortakları arasında David Vorick, Demian Brener ve Brendan Eich de bulunmaktadır. CEO’luk görevini Ari Emanuel’in yaptığı projenin ekibi içerisinde Mike Winkelmann (Beeple) gibi önemli isimler de yer almaktadır. 

Render Token Destekçileri 

2008 yılında kurulan projenin yatırımcı ve destekçileri arasında Alameda Research, Vinny Lingham, Bill Lee, Sfermion, Multicoin Capital, Solana Foundation ve Kenetic gibi önemli bireysel ve kurumsal isimler yer almaktadır. 

Render Nasıl Çalışır? 

Render Token ekosistemi, Ethereum blok zinciri üzerinde yer almaktadır ve Ethereum ağının güvenliği ve birlikte çalışabilirliğinden yararlanmaktadır. Örneğin, RNDR sahipleri varlıklarını herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilir. 

Render Token ekosisteminde kullanıcılar işlerini topluluğa sunar. Platform, işi gerçekleştirmek için gereken RNDR miktarını otomatik olarak hesaplar. Bu veriler daha sonra akıllı bir sözleşmeye ayrıntıları içeren bir ek olarak gönderilir. Daha sonrasında ise bu bilgiler Render Network’te yayınlanır. GPU sahipleri talep edilen verileri işlemek için OctaneRender’ı kullanır. 

OctaneRender, OTOY şirketi tarafından Render ağı için oluşturulmuş bir GPU işleme yazılımıdır. Render ağı üzerinde yaratıcılar ödemelerini PayPal ya da Stripe ile alabilecekleri RNDR Credits ile yapabilir. RNDR Credits’in oluşturulma amacı, kripto para kullanmayan ve bu yüzden RNDR sahibi olmayan yaratıcıların da Render projesini kullanabilmesidir. 

RNDR İstatistikleri 

Render Token projesinin yerel kripto para birimi olan RNDR’nin maksimum arzı 530 milyon 962 bin 615’tir. RNDR’nin dolaşımdaki arzı ise 366 milyon 385 bin 484’tür. RNDR, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 8.76 dolar seviyesini 21 Kasım 2021’de görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 0.036 dolar seviyesini ise 16 Haziran 2020’de görmüştür. 

RNDR Nasıl Alınır? 

RNDR; Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken, Uniswap, Gemini, Gateio, Huobi, Bybit ve daha birçok popüler kripto varlık platformu tarafından listelenmektedir. RNDR almak isteyen yatırımcılar, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla RNDR alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Popüler Altcoin ChatGPT’yi Entegre Ediyor