in

Refik Anadol’un Open Sea’daki NFT Eseri 300 ETH’ye Satıldı

Refik Anadol’un Open Sea’da yayınlanan Machine Hallucinations NFT koleksiyonuna ait Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1 isimli eseri 300 Ethereum $ETH’ye satıldı.

Ünlü Türk tasarımcı Refik Anadol’un Machine Hallucinations NFT koleksiyonu şu anda König Galerie’de sergileniyor. Koleksiyon 2018-2021 yılları arasında Refik Anadol Stüdyosu’nda toplanan, halka açık 300 milyondan fazla doğa fotoğrafından yararlanıyor.

Kombine olarak bu, bir sanat eseri için şimdiye kadar toplanan ve daha sonra bir GAN AI algoritmasını eğitmek için kullanılan en büyük doğa veri kümesini temsil eder. Ortaya çıkan AI Veri Boyama, doğayla ilişkilendirdiğimiz, ancak yalnızca bir makinenin zihninde rüyalar olarak var olan pigmentleri, şekilleri ve desenleri içeriyor.

Ünlü tasarımcının Machine Hallucinations koleksiyonuna ait Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1 isimli eseri “Mabu” adlı bir kullanıcı tarafından 300.6942 $ETH’e satın alındı. Bu da yaklaşık olarak 1 Milyon Dolar’a denk geliyor.

Mabu’nun satın aldığı sanat eseri, sanatçı tarafından gelecekteki alıcıya gönderilecek, yazılıma sahip özel bir bilgisayar ve yedek kaynak kurulum dosyalarına sahip sanatçı imzalı bir 3D fiziksel sertifika ile birlikte gelir. Refik Anadol’un stüdyosu, kurulum talimatları ve gözetimi ile gelecekteki alıcıya yardımcı olacaktır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kripto Okuma Kitabı: Para Birimleri, Token’lar ve Dijital Emtialar

2022 Yılında Takip Edilmesi Gereken 3 Solana Metaverse Oyunu