in , , ,

Yenil Nesil IDO Platformu: ReefStarter

Bugün Yepyeni bir oluşumla karşınızdayız. Reef Finance yatırımcıların gelişen DeFi endüstrisine giriş sürecini basitleştirmek için kurulmuştu. Bugün bir çok DeFi projesinin mevcut olması sebebiyle yatırımcılar bu konuda oldukça fazla seçeneğe sahip. Ancak, her DeFi protokolü kullanıcıları eşsiz ve özel akıllı sözleşmelere maruz bırakmaktadır. Bu can sıkıcı süreç, hem kullanıcılar için işlem maliyetlerini hem de DeFi‘ye giriş için aşılması gereken engelleri artırır.

Reef, bu parçalanmış likiditeyi tek bir platformda toplayarak, kullanıcıların en iyi likidite kaynaklarına ve DeFi yatırım fırsatlarına tek bir yerde erişmelerini sağlar. Ayrıca, Reef Baskets ve Reef Smart Yield Engine ürünleri, yatırımcılar için DeFi yolculuğunu daha da kolaylaştırmaya yardımcı oluyor.

Ayrıca bugün bir çok DeFi DApps’inin dağılım platformu Ethereum’un kullanıcı deneyimini önemli ölçüde azaltan ve yatırımcıları DeFi faaliyetlerine aktif olarak katılmaları konusunda caydıran sınırlamalarının farkında olan firma bu hususta çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu Reef’i, geleceğin üst düzey DeFi Dapp’lerine güç sağlamak Ethereum Virtual Machine (Ethereum Sanal Makinesi) uyumlu bir blockchain olan Reef Chain yaratmaya motive etti. Reef zinciri, büyük ölçeklenebilirlik, gelişmiş güvenlik, düşük maliyetli işlemler, kendi kendini güncelleyebilirlik ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayacak bir dizi başka özellik sunar.

ReefStarter

ReefStarter DeFi’yı tüm yatırımcılar için erişilebilir hale getirme vizyonunu bir adım daha ileriye taşımak için DeFi uygulamalarına ve projelerine odaklanan bir IDO platformu olarak kuruldu. Reef Chain üzerinde geliştirilen ReefStarter, Polkadot ekosistemi de dahil olmak üzere diğer Substrate’lar (özel veya önceden oluşturulmuş bileşenler oluşturarak özel olarak oluşturulmuş blok zincirler oluşturmanıza olanak tanıyan modüler bir çerçevedir) için çapraz zincir token havuzlarını ve açık artırmaları destekleyecektir. Projeler, tamamen merkezi olmayan ve birlikte çalışabilir bir ortamda sermayelerini artırmak için sorunsuz bir biçimde ReefStarter’ı kullanabilir.

ReefStarter

ReefStarter ayrıca kullanıcılara çok düşük bir gas fee ile sorunsuz ve hızlı jeton takasları sağlayacaktır. Likidite sağlayıcıları artık işlem ücretlerine bir servet harcamadan düzenli aralıklarla likidite havuzlarına ve farm tokenlarına yatırım yapabilirler. Reef zinciri EVM uyumlu olduğundan dolayı ek olarak Ethereum ağından da likidite sağlayabilecek. Uygulamalarını Ethereum uyumlu şekilde piyasaya süren projeler, ERC-20 tokenlarını kolayca taşıyabilir. Reef Chain uyumlu sürümlerini yayınlayabilirler. Firmanın iddiası o ki hem mevcut hem de yaklaşan projelerinin ReefStarter’da listelenmesini sağlayabilir ve daha fazla likiditenin keyfini çıkarabilirler.

ReefStarter, en iyi kullanıcı deneyimini sunarken çeşitli benzersiz takas ve açık artırma yöntemlerini desteklemeye devam edecektir. Ayrıca IDO platformnda yer alan projelere değer katmak için Polkalokr ile birlikte çalışacaklar. Polkalokr’un akıllı sözleşmeleri, likiditeyi DEX’lere kilitleyecek ve kazanılmış tokenların erken katılımcılara dağıtımını otomatikleştirerek bir güven ve şeffaflık katmanı ekleyecektir.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Vefa İlgün tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2020 yılında bitiren Vefa, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ABD'nda yüksek lisans yapmaktadır. İleri derecede İngilizce ve temel seviyede Almanca bilmektedir. Aktif olarak inşaat ve ticaret sektörlerinde yer almaktadır. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Bitcoin, Hukuk

MASAK’ın Yayınladığı Rehber Bizler İçin Ne İfade Ediyor?

Stablecoinler İçin Yatırım Sistemi: Mercurial Finance