içinde ,

Reddit Avatar Odaklı NFT Pazar Yerini Duyurdu!

Reddit, Polygon ağı üzerinde NFT avatarlarını başlatacağını duyurdu. Reddit’in Polygon tabanlı NFT’leri, internetteki en büyük sosyal platformlarından birinden gelen en son kripto hareketidir.

Önümüzdeki haftalarda Reddit, Polygon blockchain’indeki NFT’lerden yararlanan yeni bir NFT Avatar Koleksiyon pazarını başlatacak.

Sayısız foruma ve çevrimiçi topluluğa ev sahipliği yapan Reddit, kullanıcılarının sabit bir ücret karşılığında satın alabilecekleri benzersiz avatarlar oluşturmak için bağımsız sanatçılarla ortaklık kuracak ve yaratıcılara satıştan bir dilim kazandıracak.

Bu avatarların satın alınması, sahiplerine çizimleri Reddit’te ve dışında kullanma lisansı verir. Reddit tarafından yapılan basın açıklamasına göre; Koleksiyon Avatarları profil resmi olarak ayarlanan profiller de yorum bölümünde farklı bir özelliğe sahip olacak.

Koleksiyon Avatarları sadece ABD doları gibi yerel para birimleri kullanılarak satın alınabilecek. Şu anda mevcut bir kripto ödeme seçeneği bulunmuyor ve Koleksiyon Avatarları OpenSea gibi ikincil bir piyasada da açık arttırmaya çıkarılamazlar. Şirket, konuyla ilgili şunları söyledi:

Blockchain’i gelecekte Reddit’teki topluluklara daha fazla yetkilendirme ve bağımsızlık getirmenin bir yolu olarak görüyoruz. Blockchain destekli Koleksiyon Avatarları, bu konseptin Reddit’teki potansiyel faydalarını test etmek için attığımız ilk adımlardan biri.

Şirketin basın açıklamasına göre; Reddit’in Avatar odaklı NFT pazarı, düşük maliyetli işlemleri ve sürdürülebilirlik taahhütleri nedeniyle Polygon blockchain’inde inşa edilmiştir.

Polygon pazarının yanı sıra Reddit, Vault adı verilen Ethereum uyumlu bir cüzdan da piyasaya sürecek. Reddit, yeni hizmetlere erken erişim sağlayacak ve insanların dijital cüzdanlarını erkenden kurmalarını sağlayacak bir forum başlattı.

Bu yazı itibariyle, avatarları retro oyuncak reklamı tarzında pazarlayan ve başlangıçta seçim için 87 farklı avatar olacağını belirten sadece 80’ler-esque bir reklam görünür durumda.

Reddit, iki yıl önce kullanıcıların Reddit’in uzaylı maskotuna verilen ve çevrimiçi hesaplar için profil resmi olarak ayarlanabilecek özel bir ”Snoo” oluşturmalarını sağlayan bir Avatar Oluşturucu’yu (Avatar Builder) piyasaya sürdü.

Bu yılın Ocak ayında, bu Snoo’ları farklı NFT’lere bağlama fikri ortaya atıldı. Bir Reddit sözcüsü o sırada bunun “küçük, dahili bir test olduğunu ve yeteneğin genişletilmesi veya yaygınlaştırılmasıyla ilgili herhangi bir karar verilmediğini” söyledi.

Reddit, avatarlara NFT özellikleri eklemenin yanı sıra Topluluk Puanları’nın (Community Points) kripto destekli bir sürümü için Aralık ayında bir deneme başlattı.

Reddit’in sitesinde “Topluluk Puanları, çevrimiçi topluluklar için farklı bir geleceğe doğru ilk adımdır” diyor.

Bu token’lar blockchain’de yaşıyor, bu da onların gerçekten topluluğa ait olduğu anlamına geliyor. Zamanla, topluluğunuz Reddit içinde ve dışında daha fazla kontrol ve bağımsızlıktan faydalanacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara Binance Coin

ABD Hazinesi’nden Kripto Düzenleme Raporu

Binance

Binance CEO’su CZ, Voyager Kurtarma Paketi Hakkında Konuştu!