içinde

Rebus Airdrop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bildiğiniz üzere Rebus Chain geçtiğimiz günlerde airdrop duyurusunda bulundu. Bugünkü yazımızda REBUS airdrop’a katılım şartlarını ve airdrop ödüllerini nasıl talep edebileceğinizi derledik.

14 Temmuz ve öncesinde ATOM, EVMOS veya OSMO stake edenler, REBUS airdrop’una katılmaya hak kazandı. Detaylar için Rebus Chain’in Ağustos ayında yayınladığı Medium makalesine göz atabilirsiniz. Buna göre;

  • 14 Temmuz 2022 ve öncesinde EVMOS stake edenler aşağıdaki kurallara göre REBUS alacaklar:

  • 14 Temmuz 2022 ve öncesinde OSMO stake edenler, aşağıdaki kurallara göre REBUS alacaklar:

  • 14 Temmuz 2022 ve öncesinde ATOM stake edenler aşağıdaki kurallara göre REBUS alacaklar:

Bu şartları sağlayan kullanıcıların, REBUS claim edebilmek için şu adımları takip etmeleri gerekiyor:

  • Rebus Chain sitesine gidin ve sol alt köşede bulunan “connect wallet” butonu aracılığıyla cüzdanınızı (Keplr veya MetaMask) bağlayın. Bu aşamada, airdrop’tan hak kazandığınız REBUS’un %20’si otomatik olarak gelecek.
  • Geri kalan kısmı talep edebilmek için belirli görevleri tamamlamanız gerekiyor.

  • İkinci aşamada bir miktar REBUS stake etmeniz gerekiyor. Sol üst köşede bulunan “staking” butonu aracılığıyla REBUS’unuzu herhangi bir validator ile stake edebilirsiniz. Validator’ü seçtikten sonra “delegate” butonuna basmanız, miktarı girmeniz ve yeniden “delegate”e tıklamanız gerekiyor. Stake ödülleri henüz dağıtılmaya başlanmadı.
  • Üçüncü aşamada ise “vote” sekmesine tıklayarak governance proposal’a oy verin.

  • Bu aşamada %60 ilerleme sağlamış olacaksınız.

image.png

  • Şimdilik bu kadar görev bulunuyor. Geri kalanı claim edebilmek için ilerleyen günlerde daha fazla görev açılacak. Token listelenme 1 Ekim’de olacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Oasis Network’ten (ROSE) Çığır Açan Web3 Adımı: Sapphire Nedir?

Son Günlerin Önde Gelen Funding Round’ları