Realm Ekibi ile AMA Etkinliği

🇹🇷 Realm projesi ekibinden Matthew Larby ve Joban Thomas, 15 Eylül 2021 Çarşamba Türkiye saati ile 21.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

🇬🇧 Matthew Larby and Joban Thomas from Realm project team, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Wednesday, September 15, 2021 at 21.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Şimşek Vombat: 🇹🇷Merhaba Arkadaşlar,
Realm projesinden Joban Thomas ve Matthew Larby AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Joban ve Matthew, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuklarımız, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/KoinSaati/status/1437760256159977475 ) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ,https://twitter.com/MrAkkelle ve https://twitter.com/Enter_Realm hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

🇬🇧 Hello Friends,
Joban Thomas and Matthew Larby, from Realm project are with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Joban and Matthew, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Realm project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After you answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. You will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/KoinSaati/status/1437760256159977475 ) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/MrAkkelle and https://twitter.com/Enter_Realm Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Matthew ve Joban topluluğumuza hoş geldiniz.

🇬🇧 Welcome to our community Matthew and Joban.

Matthew Larby: 🇹🇷 Merhaba Şimşek Vombat burada sizlerle olmak çok güzel 😁

🇬🇧 Hey Şimşek Vombat very nice to be here with you 😁

Joban: 🇹🇷 Merhaba!

🇬🇧 Hi there!

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Hazırsanız ilk sorum ile başlayacağım.

🇬🇧 If you’re ready ı will begin with my first question.

Matthew Larby: 🇹🇷 Haydi başlayalım!

🇬🇧 Let’s Go!

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S1 – REALM ismi çok dikkat çekici. İsmin nasıl ortaya çıktığı ve REALM’in hikayesi hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

🇬🇧 Q1 – The name REALM is very eye-catching. Can we get some brief information about how the name came about and the story of REALM?

Matthew Larby: 🇹🇷 Ortalama bir kişi için mobil uyumlu ve kullanımı kolay bir blockchain metaverse oluşturmak istedik. Kurucular nasıl olması gerektiğine karar vermeye çalıştılar ve hepsinin farklı fikirleri vardı, kendi Realm’lerini istiyorlardı…

🇬🇧 We wanted to build a blockchain metaverse that was mobile friendly and easy to use for the average person. The founders tried to decide what it should look like and they all had different ideas, they wanted their own Realm…

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Cevabınız için teşekkürler ikinci soruma geçiyorum.

🇬🇧 Thanks for your answer ı’m moving to my second question.

 

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S2 – Play-to-Earn türü oyunlar çok ilgi görmeye başladı. REALM’in bu oyunlar gibi saatler boyu oynanabileceği, bağımlılık yaratacak bir oyun olabileceği konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

🇬🇧 Q2 – Play-to-Earn type games started to attract a lot of attention. What are your thoughts on REALM being an addictive game that can be played for hours like these games?

Matthew Larby: 🇹🇷 Realm, herkesin kendi Realm’ında kendi oyununu yapmasına izin verir. Ayrıca oyuncuların metaverse’yi keşfederek kazanmalarını sağlayan bir tür küresel oyun oluşturduk. Her şey tekilliğe vardığınızda ve alemleri keşfetmeniz gerektiğinde başlar, bir Realmie ile bağ kurduğunuz bir seviyeye geldiğinizde eğlence başlar.

🇬🇧 Realm allows anybody to make their own game inside their Realm. We also built a sort of global game that allows players to earn by exploring the metaverse. It all starts when you arrive in the singularity and you have to explore the realms, once you get to a level you bond with a Realmie, then the fun begins.

Matthew Larby: 🇹🇷 Bu nasıl ama?

🇬🇧 is this any better?

Joban: 🇹🇷 Play to Earn hareketini seviyoruz ve REALM’in bununla ilgili bazı yenilikçi konseptleri var. Bunlardan biri ‘Kazanmak için İnşa Et’ – yaratıcıların insanların keşfetmek ve içinde zaman geçirmek istediği Realm’i inşa ettikleri için ödüllendirildiği yer.

Oyuncular ayrıca kazanılacak farklı NFT’lerin Sezonları ile oynayarak zaman geçirerek nadir NFT’leri ve yaratıkları keşfedebilirler.

Tüm token arzının %25’ini yaratıcıları ve oyuncuları ödüllendirmek için ayırdık ve bu fon, platform ücretleriyle tamamlanacak. Realm’de oynamaya ve kazanmaya başlamak ücretsizdir.

🇬🇧 We love the Play to Earn movement and REALM has some innovative concepts regarding this. One of these is ‘Build to Earn’ – where creators are rewarded for building Realms that people want to explore and spend time in.

Players can also discover rare NFTs and creatures through spending time playing, with Seasons of different NFTs to be earned.

We have set aside 25% of the entire token supply to reward creators and players, and this fund will be topped up through platform fees. It’s free to start playing and earning in Realm.

Matthew Larby: 🇹🇷 Axie’de uğraşmak yerine Realm’lerde(diyarlarda) koşmak daha eğlenceli.

🇬🇧 More fun to run around realms than it is to grind on Axie.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Oldukça ilginç görünüyor. Gerçekten beğendim. 👌👌Cevaplarınız için teşekkürler.

🇬🇧 It looks pretty interesting. I really liked its. 👌👌Thanks for your answers.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S3 – REALM teknolojisinin, blockchain ağına ya da kriptopara sektörüne katabileceği yeni değerler hakkında bize bilgi verebilir misiniz? REALM, sektörü nerelere taşıyabilir?

🇬🇧 Q3 – Can you tell us about the new values that REALM technology can add to the blockchain network or the cryptocurrency industry? Where can REALM take the industry?

Joban: 🇹🇷 Realm’in teknolojisi Metaverse, Play to Earn ve genel Blockchain oyun değerlerine çok şey katabilir. İlk olarak, şu anki metaverse’lerle ilgili en büyük sorunlardan birinin, insanların yaratma konusunda özgür olmaması olduğunu düşünüyoruz – arazi pahalı ve sınırlayıcı. Kendi Microverse’inizi inşa etmeyi ve sahip olmayı ücretsiz hale getirerek, insanların başka türlü karşılayamayacakları şeyleri yaratmalarına izin vereceğiz. Ayrıca zaten ETH, BSC ve Polygon’u destekleyen çapraz zinciriz. Uygulama içi ödemeleri etkinleştireceğiz ve kriptoya aşina olmayanların blockchain oyunlarına girmesini çok kolaylaştıracağız, bu da kullanıcı tabanını büyütmek için gerçekten önemli.

Ancak yine de premium arazi de var – Realm ‘Metropolis’, Realm evrenine hayat veren Tekillikten yayılan muhteşem bir Portallar şehridir. İlk arazi satışımız önümüzdeki hafta yayınlanacak ve 4 katmanlı portal nadirliğini satın alabilmek ve stake etmek için REALM tokenlerine ihtiyacınız olacak.

Ayrıca öncelikle mobiliz – yerel iOS ve Android uygulamalarımız Ekim ayında piyasaya çıkıyor ve bunun, yalnızca PC derlemeleri veya web tabanlı oluşturmadan çok daha fazla insanın telefonlarında yüksek kaliteli deneyimlerin keyfini çıkarmasını sağlayarak sektörü ileriye taşıyacağını düşünüyoruz. Ayrıca, metaverse deposunda ilgili içeriği önererek insanların Realm’ler, NFT’ler, diğer kullanıcıları ve bir sosyal ağ gibi işlevleri kolayca keşfetmesine olanak tanıyan metaverse deposu çevresinde bir sosyal uygulamamız da var.

🇬🇧 Realm’s technology can add a lot to the values of the Metaverse, Play to Earn and general Blockchain gaming. Firstly, we think that one of the biggest issues with current metaverses is that people are not free to create – land is expensive and limiting. By making it free to build and own your own Microverse we will allow people to create who could not otherwise afford to. We are also cross chain, already supporting ETH, BSC and Polygon. We will enable in-app payments and make is super easy for non crypto natives to get into blockchain gaming, which is really important for growing the userbase.

There is still premium land however – the Realm ‘Metropolis’ is an amazing city of Portals that spreads out from the Singularity that breathed life into the Realm universe. Our first land sale goes live next week, and you will need REALM tokens to stake in order to be able to purchase the 4 tiers of portal rarity.

We are also mobile first – our native iOS and Android apps are launching in October, and we think this will move the industry forward by allowing far more people to enjoy high quality experiences on their phone than just PC builds or web based rendering. We also have a social app around the metaverse that allows people to easily discover Realms, NFTs, other users and functions like a social network by suggesting relevant content in the metaverse.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S4 – REALM oyununun öncelikle mobil cihazlarda oynanabilir olması alışageldiğimiz bir durum değil. Mobil oyuncuyu en başta hedeflemek REALM’in sıradışı bir stratejiye sahip olduğunu gösteriyor.Bu konu hakkında görüşleriniz merak ediyoruz. Ayrıca diğer oyun platformlarına yönelik geliştirmeler de olacak mı?

🇬🇧 Q4 – It is not very usual that the REALM game to be playable primarily on mobile devices. Targeting the mobile player in the first place shows that REALM has an extraordinary strategy. We are curious about your opinions on this subject. Will there also be improvements for other gaming platforms?

Matthew Larby: 🇹🇷 Axie Infinity oyuncularının %60’ı android’de, neden mobilde olmayasın ki?

Ayrıca pazar değişti ve apple ile google, mobil uygulamalara bağlantı kurmamıza ve muhtemelen farklı ödeme mekanizmaları eklememize izin vermeye zorlanıyor. Hukuk diplomam var ve bunun olacağını biliyordum, bu yüzden bu alışılmadık yaklaşımı benimsemeye karar verdik.

Uzun vadede başarılı olacağını düşünüyoruz.

Ayrıca, bazı harika kullanıcı deneyimleri yapmak için Artırılmış Gerçekliği kullanabilirsiniz.

https://twitter.com/Enter_Realm/status/1437437422565052426?s=20

🇬🇧 60% of axie infiinity players are on android, why wouldn’t you be on mobile?

Also the market has shifted and apple and google are being forced to allow us to link out and likely add different payment mechanisms into mobile apps. I have a law degree and knew this would occur so decided we would take this unusual approach.

In the long run we think it will be successful.

Also you get to use Augmented Reality to make some great user experiences.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Başarılı olacağınıza inanıyorum. Güzel cevap. Şimdi sıradaki sorumu soracağım.

🇬🇧 I believe you will be successful. Nice answer. I will now ask my next question.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S5 – Oyun tutkunu olan ancak henüz kriptopara ile tanışmamış kullanıcıları REALM dünyasına çekmek için ne tür aksiyon planlarınız var? Oyuncuların, REALM dünyasında Play-to-Earn özelliği ile neler kazanabileceği konusunda bize bilgi verebilir misiniz?

🇬🇧 Q5 – What kind of action plans do you have to attract users to the world of REALM who are passionate about games but have not yet met cryptocurrencies? Can you tell us about what players can gain with the Play-to-Earn feature in the REALM world?

Matthew Larby: 🇹🇷 Mevcut topluluklarla ortaklık kuruyoruz ve onların kendi Realm’lerini inşa etmelerini sağlıyoruz. NFT sanatçısı olan KidEight ile ortaklık kuruyoruz ve onun Realm’ini inşa etmesini sağlıyoruz. Siz keşfederken realm’lerde (diyarlarda) keşfedilebilecek nadir NFT’ler üretiyoruz ve elbette $REALM tokenleri de kazanmak yardımcı oluyor. Hazine avı yapıyoruz ve her oyuncunun başka bir oyuncuyu görevi oynamaya davet etmesi için işbirlikçi görevler sunacağız.

🇬🇧 W’re partnering with existing communities and enabling them to build their own Realms. We are partnering with NFT artist like KidEight and enabling him to build his Realm. We are generating rare NFTs that can be discovered in the realms as you explore and of course earning $REALM tokens helps. We are doing treasure hunts and will intriduce quests that are cooperative so each player must invite another player to play the quest.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Açıklamalarınız için teşekkürler! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

🇬🇧 Thanks for your explanations! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

 

Şimşek Vombat: 🇹🇷 S6 – REALM dünyasındaki kullanıcılar, yerel tokenlere sahip oldukça ne gibi avantajlar elde edebilecekler. Örneğin kullanıcılar başka dünyalara açılan portallarla ticaret yapabilecek mi?

🇬🇧 Q6 – What advantages will users get in the REALM world as long as they have own local tokens? For example, will users be able to trade with portals to other worlds?

Matthew Larby: 🇹🇷 $REALM’i herhangi bir şey, mesala; yiyecek, Realmies, arazi, ağaçlar vb. için ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Realm metaverse’de meydana gelen her işlemin bir yüzdesini alır ve stake potuna göndeririz. Yani staking yaparak bölge ekonomisinden vergi alırsınız.

Land stake’i kullanırsanız, Realm’inizi (Diyarınızı) büyütmek, farklı oyunlar oynamak vb. için daha fazla özellik ekleyebilirsiniz. Bu, $REALM’i deflasyonist yapar, çünkü insanlar bir kez Realm’lerini daha iyi hale getirdikten sonra buradan geriye gitmeleri pek mümkün değildir…

Stratejimiz şu şekilde:

1) Kullanıcıları metaverse deposuna dahil edecek mekanizmalar kazanmak için oyunu kullanın. Ayrıca, oyuncuların krallıklar inşa etmek için $REALM kazandığı bir strateji kazanmak için Build’i (İnşa’yı) kullanacağız.
2) Metaverse büyüdükçe ve onlara para ödediğimiz için içerideki insan sayısı arttıkça daha büyük markalar için daha çekici hale geliyor
3) 1. adımda $REALM kazanan kişiler $REALM’lerini stake edebilirler ve artık ekonomiden pasif gelir elde ederler.

Realm metropolis’inde arazi elde etmenin tek yolu, arazi madenlemek için $REALM stake etmektir.

🇬🇧 You can use $REALM to pay for anything, food, Realmies, land, trees etc. We take a % of every transaction that occurs in the Realm metaverse and send it to the staking pot. So by staking you get a tax on the realm economy.
If you use land staking you can add more features to your Realm making it bigger, have different games etc. This makes $REALM deflationary as once people have made their Realm better they are unlikely to make it worse….

Our strategy is this:

1) Use play to earn mechanisms to engage users into the metaverse. We will also use Build to earn strategy where players earn $REALM for building realms.
2) As the metaverse grows and the number of people inside grows because we paid them it becomes more attractive for bigger brands.
3) The people that earned $REALM in step 1) can stake their $REALM and now they have passive income from the economy.

The only way you can get land in the realm metropolis is by staking $REALM to mine land.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Tüm cevaplarınız için teşekkürler! Son sorumuzu sormuş olduk.
Şimdi sohbeti 5 dakika açacağız ve topluluğun sorularını sormasına izin vereceğiz.
Türkçe sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplayacaksınız. İngilizce konuşan üyelerimizi sorularını İngilizce sormaya şiddetle teşvik ediyoruz.

Başka AMA etkinliklerinden ve kullanıcılardan kopyalanan sorulara kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir!

🇬🇧 Thanks for all of your answers! That was our final question.
Now we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.
Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

People who ask questions that asked before in different AMA’s or by different members will be banned immediately!

Dhoom: 🇹🇷Başarılı bir IDO’yu geride bıraktınız, bundan sonra ulaşmak istediğiniz ana hedef nedir?

🇬🇧 You are done with thr Successful IDO now, What is the main Target after this that You want to achieve?

Matthew Larby: 🇹🇷 -Arazi satışını başlatma: çok fazla gelir almak ve derin likiditeye sahip olmak için bunları 1. seviye CEX’e taşımak.
-Ürünü Ekim ortasında lanse etmek
-Becerisi olmayan herkesin Realm’ler yapmasına izin veren basit inşaat araçlarına odaklanmak.
-Önemli ortak Realm’leri başlatmak

🇬🇧Launch the land sale: take a lot of proceeds and move them into a tier 1 CEX to have deep liquidity.
-Launch product middle October
-Focus on simple builder tools that allow anyone with no skills to make Realms.
-Launch key partner Realms.

Virat Kohili: 🇹🇷 Lütfen bize NFTix’in ne olduğunu anlatır mısınız? Nasıl Alabiliriz?

🇬🇧 Kindly can you tell us about what NFTix? How can we get it?

Matthew Larby: 🇹🇷  NFTix, Polygon’da NFT biletleri mintleyen, tasarladığımız sanal bir biletleme sistemidir. Biletler, bir müzik konseri veya sanat sergisi gibi bir etkinlik için bir Realm’e girmek için ihtiyacınız olan şeydir. Biletler yeniden satılırsa etkinlikler düzenlemenize ve ayrıca telif hakkı kazanmanıza olanak tanırlar.

🇬🇧 NFTix is a virtual ticketing system we designed that mints NFT tickets on Polygon. Tickets are what you need to get into a Realm for say an event like a music concert or art exhibition. They enable you to run events and also generate royalties if the tickets are resold.

Mst Mitchel:🇹🇷Nedenini söylebilir misiniz? REALM, Godot adında açık kaynaklı bir motor mu kullanıyor?

🇬🇧 Tell me why Realm using an open source engine called Godot?

Matthew Larby: 🇹🇷  Evet, böylece birileri Realm’i sevmezlerse kimse bizi kapatamaz. Ayrıca, Artırılmış Gerçeklik ile yaptığımız bazı karmaşık şeyleri başarmak için motoru değiştirmemize izin veriyor, sadece daha fazla esnekliğe ihtiyacımız var. Gelecekte, sexf AF gibi görünse de bir UE5 versiyonu yapabiliriz.

🇬🇧 So nobody can shut us down if they dont like a Realm. It also allows us to modify the engine to achieve some complicated things we do with Augmented Reality, we just need more flexibility. In the future we might do a UE5 version though as it looks sexf AF.

Foisal: 🇹🇷Şu anda Realm NFT’lerini nerelerden alabilirim?

🇬🇧 Current from where ı buy Realm NFT?

Matthew Larby: 🇹🇷 pancakeswap ve Uniswap v2

🇬🇧 pancakeswap and Uniswap v2

Tal Hamm: 🇹🇷 Tokenlerınızı şimdi nereden satın alabilirim. Mevcut sözleşmeleriniz nelerdir ve bunları nasıl satın alabilirim ve faydaları nelerdir?

🇬🇧 Where can I buy your tokens now. What are your current contracts, and how can I buy them and what are the benefits?

Matthew Larby: 🇹🇷 https://www.realm.art ETH VE BSC İÇİN RESMİ ADRES

🇬🇧 https://www.realm.art OFFICIAL ADDRESS FOR ETH AND BSC 

Mercy: 🇹🇷 Görüyorum ki Projenin Yol Haritası hala güncellenmedi, bundan sonra olacakların güncellemesini nasıl görebiliriz? Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz?

🇬🇧 I see that Roadmap of the Project is still not updated, How can we see the update of what is going to happen next? When do you plan to bring it?

Matthew Larby: 🇹🇷 🇬🇧

Ethan Hamm: 🇹🇷 Projenizi oluştururken topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

🇬🇧 While you build your project, do you take into account community feedbacks and demands?

Matthew Larby: 🇹🇷 %100. 7 gün önce ETH’yi başlatıyorduk, topluluk BSC istedikten sonra tam bir BSC entegrasyonu ve köprü yaptık.

🇬🇧 100%. 7 days ago we were launching on ETH, we ended up doing a whole BSC integration and bridge after the community asked for BSC.

Cengiz k: 🇹🇷 Küresel bir proje misiniz yoksa yerel bir proje mi? Projenizi herhangi bir kısıtlama olmaksızın herkes kullanabilir mi?

🇬🇧 Are you a global project or a local project? Can anyone use your project anywhere without any restrictions?

Matthew Larby: 🇹🇷 Herhangi bir yerde herhangi bir kimse projemizi kullanabilir. Türkçe konuşanlar ve Vietnamca konuşanlar için de topluluklarımız var.

🇬🇧 Anyone anywhere. We also have communities for Turkish speaker and Vietnamese speakers.

Şimşek Vombat: 🇹🇷 Tüm cevaplarınız için teşekkürler. Sizi burada ağırlamak bir zevkti 🙂

🇬🇧 Thanks for all of your answers. It was a pleasure hosted you here 🙂

Matthew Larby: 🇹🇷 Bizi ağırladığınız için çok teşekkür ederiz.

🇬🇧 Thank you very much for having us.

Joban: 🇹🇷 Bugün bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz – sizi metaverse’de görmek için sabırsızlanıyoruz.

🇬🇧 Thank you for having us today – we look forward to seeing you in the metaverse

👉Website: https://www.realm.art/
👉Twitter: https://twitter.com/enter_realm
👉Telegram: https://t.me/Enter_Realm
👉Medium: https://enter-realm.medium.com/

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

KoinSaati tarafından yazıldı.

Bitcoin

El Salvador’un Bitcoin Atılımları Devam Ediyor

Hathor

Hathor Network Kripto İklim Anlaşmasına Katıldı