in , ,

RARA Global Ambassador’u Raina ile AMA Etkinliği

rara

 

RARA projesi Global Ambassador’u Raina 29 Temmuz 2021 Perşembe günü TSİ 21.00‘de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

RARA project Global Ambassador Raina met with our community on Thursday, July 29, 2021 (UTC+3) at 21.00 in the KoinSaati Telegram Group for the AMA event. We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Raina: Herkese merhabalar! Tanıştığımıza memnun oldum. 

Hello everyone. Nice to e-meet you.

LupoCrypto: Hoşgeldiniz !

Welcome!

LupoCrypto: Merhaba Arkadaşlar,
RARA projesinin Global Ambassador’u Raina ve Topluluk Yöneticisi Amanda AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bu akşam bizlerle beraber.

Amanda ve Raina, RARA hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak konuklarımıza proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için sohbeti açacağız. Konuklarımız topluluk sorularını seçerek yanıtlayacak. Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi RT’lemiş ve KoinSaati ve proje hesabını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello friends,
Raina, Global Ambassador of the RARA project, and Amanda, Community Manager are with us tonight for the AMA (Ask Me Anything) Event.

Raina and Amanda, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the RARA project!

Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask our guests our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After our guests answer our questions, we will open the chat to be able to receive questions from our members. Our guest will choose and answer questions of the community. Those who answered, followed our and project’s accounts on Twitter, and retweeted our event announcement, will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Raina: Teşekkürler, hadi başlayalım.

Thanks. Let’s move

LupoCrypto: O zaman ilk sorumla başlamak istiyorum. RARA NFT projesi nedir? Hangi kesime hitap ediyor?

So I begin with my first question. What is the RARA NFT project? Which segment of people does it appeal to?

Raina: RARA, olağanüstü NFT’lerin viral hale geldiği ve keşfedildiği NFT değer keşif sistemidir. Oynak bir gizemli kutu mekanizmasını ve geniş bir NFT pazarını birleştirerek, NFT hayranları için yeni bir çağı başlatıyoruz.

RARA, tamamen oyunlaştırılmış bir NFT pazarlama, satın alma ve sahiplik deneyiminin gücünden yararlanarak dünyanın en iyi sanatçılarını, markalarını ve IP’lerini en geniş küresel alıcı kitlesine en kullanıcı dostu şekilde getirmeyi misyon edinmiştir.

RARA is the NFT value discovery system where amazing NFTs go viral and get discovered. Through the combination of gamified mystery box mechanism and expansive NFT marketplace, we usher in a brand new era for NFT fans.

RARA aims to bring the world’s best artists, brands, and IP’s to the largest global audience of buyers in the most user friendly way by tapping into the power of a fully gamified NFT issuance, acquisition, and ownership experience.

LupoCrypto: Bilgilendirici cevabınız için çok teşekkür ederim! Şimdi ikinci sorumla devam etmek istiyorum. Bize RARA projesinin faydalarından ve diğer projelere göre farklarından bahsedebilir misiniz?

Thank you very much for your informative answer! Now I am continuing with my second question. Can you tell us about the benefits of the RARA project and how it differs from others?

Raina: Öncelikle, RARA’nın özelliklerini tanımlayayım:
▪️ NFT + DeFi oyun değişikliği
RARA, staking ve yield mining gerçekleştirmek için DeFi’yi oyun odaklı Mystery Box NFT’leriyle birleştirir.
▪️ %100 adil başlangıç
Takım rezervasyonu yok, madencilik öncesi yok, aynı anda herkes için adil bir başlangıç.
▪️ En popüler IP (Fikri Mülkiyet) kaynakları
RARA, çeşitli alanlarda en iyi Fikri Mülkiyetler arasında yer alan oyunlar, AV yıldızları ve sanat da dahil olmak üzere çok sayıda Fikri Mülkiyet kaynağına sahiptir.
▪️ En bilimsel NFT derecelendirme sistemi
Piyasa değerini sağlamak için NFT’nin değerini tahmin etmek üzere en gelişmiş Oracle algoritması kullanılır.
▪️ Yüksek getiri ile oyunun yenilikçi kuralları, Gamified NFT Mystery Box, yeni ve çeşitlendirilmiş gelir.
▪️ NFT’den benzersiz sosyal çevre ve sosyal ekonomi
IP yaratıcıları, hayranlar ve likidite sağlayıcıları, etkileşimi artırmak ve NFT’ler arasındaki değerler üzerinde fikir birliğini güçlendirmek amacıyla bir araya getirilmiştir.
▪️ RARA DAO ile gerçekten merkezi olmayan bir NFT ticaret platformu
Topluluk, NFT’yi çevrimiçi hale getirmekten gizemli boks oyununun kurallarını, NFT derecelendirmesini ve yönetişim mekanizmasını belirlemeye kadar karar verme gücünün çoğuna sahiptir. RARA DAO üyeleri işlem ücretlerinde indirim ve daha yüksek madencilik ödülü alabilir.

Diğer platformlardan farklı olarak Opensea ve diğer NFT platformları öncelikle işlemlere odaklanırken, RARA platform hizmetlerine öncelik vermektedir. Yani, Opensea ile aynı temel işlem işlevlerini sağlarken, IP (Fikri Mülkiyet) yaratıcıları için RARA’ya daha fazla kaynak ve kullanıcı çekmeye destek olacağız ve bununla birlikte daha iyi ekonomik fayda elde etmek için kullanıcıları platform aracılığıyla NFT ticareti yapmaya teşvik edeceğiz.

Let me describe the features of RARA firstly:
▪️ NFT + DeFi Game-changer
RARA merges DeFi with the game oriented mystery box NFTs to realize staking and yield mining.
▪️ 100% fair launch
No team reservation, no pre-mining, fair launch to everyone at the same time.
▪️ The most popular IP resources
RARA has a large number of IP resources, including games, AV stars and arts, all of which are the top IPs in various fields.
▪️ The most scientific NFT valuation system
The most advanced oracle algorithm is used to estimate the value of NFT to ensure its market value.
▪️ Innovative high-yield game rules Gamified NFT mystery box, low threshold, new and diversified income.
▪️ Unique NFT social circle and social economy
IP creators, fans and liquidity providers are bundled to increase the interaction and strengthen the value consensus of NFTs.
▪️ A truly decentralized NFT trading platform with RARA DAO
The community has the most governance power, from putting NFT online to setting the rules of the mystery box game, the valuation of NFT, and the governance mechanism. RARA DAO member can get the discount of transaction fees and higher mining reward.

For the difference with other platforms, Opensea and other NFT platforms primarily focuses on transactions, while RARA prioritizes platform services. That is, while providing the same basic transaction functions as Opensea, we will help attract more resources and users on RARA for IP creators, and at the same time stimulate users to trade NFT through the platform to generate better economic benefits.

LupoCrypto: Görünüşe göre RARA, yatırımcıları ve NFT severleri platforma çekmek için oldukça fazla özelliğe sahip. Çok heyecan verici proje! Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Şimdi üçüncü soruma geçeceğim.

Seems like RARA has quite a lot of features to attract investors and NFT enthusiasts. Very exciting project! Thank you for your detailed answer. Now I will ask my third question.

Raina: Evet

Yeah!

LupoCrypto: Özellikle son NFT Hype’ı ışığında RARA’nın NFT ve DeFi Oyun projesi olması kulağa heyecan verici geliyor. Siz bu hype’dan faydalanmak için oyuncu kitlesine neler sunacağınızı ve nasıl ulaşacağınızı biraz anlatabilir misiniz?

Being a NFT and DeFi Gaming project sounds exciting, especially now in a NFT-Hyped Market. Can you tell us a little bit about what you will offer and how will you reach to the gamers worldwide?

Raina: Mystery Box (gizemli kutu) pazarını başlatmak için RARA, staking ve yield farming’e izin vererek DeFi’yi oyunlaştırılmış Mystery Box NFT ile birleştirir. Farmingler ve staking havuzları, gizemli kutu sahiplerine stake yapmaları ve kazanmaları için sağlanacak, böylece erken katılımcılar platforma ücretsiz olarak çekilecektir.

Ardından, sistemin oyunlaştırması ve yepyeni Fikri Mülkiyet serilerinin sürekli tanıtımı yoluyla platformun takipçileri, RARA’nın geniş dijital sanatçı ve markalarına katılmaya ve deneyimlemeye teşvik edilerek hem geleneksel kriptoda bulunan hem de bu camiadan olmayan kişilerle büyümesini sürdürmeye devam edecek.

To bootstrap the Mystery Box market, RARA amalgamates DeFi with gamified Mystery Box NFT by allowing staking and yield farming. Farms and staking pools will be provided to mystery box owners to stake and earn so early participants are attracted at no cost to the platform.

Then through the system’s gamification and continuous introduction of brand new IP series, the platform’s audience will continue to grow with both traditional crypto and non-crypto holders encouraged to join and experience RARA’s vast stable of digital artists and brands.

LupoCrypto: Bir blockchain meraklısı olarak, NFT teknolojisinin oyun sektörünün geleceği olduğuna da inanıyorum. DeFi tarafını da hesaba katarsak, projeniz oyunculara NFT’leri ile para kazanma şansı verecek gibi görünüyor. Çok umut verici! Her zaman olduğu gibi, yanıtınız için teşekkür ederim. Şimdi dördüncü soruya geçiyorum.

As a blockchain enthusiast, I also believe NFT technology is the future of gaming. Taking its DeFi side to account, it seems your project will give the chance to the gamers to earn money with their NFT’s. Very promising! As always, thank you for your answer. Now ı will proceed to the fourth question.

Raina: Evet, hadi devam edelim lütfen.

Yeah. Go ahead pls

LupoCrypto: Misyonunuzu, ‘dünyanın en iyi sanatçılarını ve markalarını RARA platformunda bir araya getirmek’ olarak belirtiyorsunuz. Peki bu sanatçıları ve markaları platformda bir araya getirmek için nasıl yol haritası planladınız? Ciddi maliyet gerektiren bu fikri nasıl hayata geçireceksiniz?

Your project states its mission as ‘bringing together the world’s best artists and brands on the RARA platform’. So what are your plans to bring these artists and brands together on the platform? How will you implement this idea, which requires a serious budget?

Raina: Evet. Kesinlikle. Bu yüzden Fikri Mülkiyetleri almak için diğer projelerle ortaklık kurduk. Örneğin, RARA yakın zamanda Vidyx ile stratejik bir ortaklık yaptı. VIDYX, Singapur’da ünlü bir blockchain teknolojisi reklam şirketi olan VIDY tarafından kuluçkaya yatırılan bir projedir.

VIDYX, 150 milyondan fazla kullanıcısı ve VOGUE, Lancôme, Binance ve Singapore Press Holdings’in (SPH) yan kuruluşları dahil olmak üzere her türden 75’ten fazla önde gelen medya, yayıncı ve şirketle ortaklığı bulunan Vidy’nin bir yan kuruluşu olarak kabul edilebilir. AsiaOne, Esquire, Robb Report, Buro247, The Peak Magazine, CNN, CNBC, SindoNews, Okezone, Harpers Bazaar, Women’s Weekly, L’Officiel, Mothership, AsiaOne gibi diğerleri (tam liste için www.vidy.com web sitesine bakın) Bol miktarda IP kaynağı, teknoloji geliştirme vb. ana şirket Vidy tarafından desteklenmekte.

Ve şimdi Jamie Chua ile ortaklaşa yaptığımız ilk ünlü Fikri Mülkiyet NFT serimizi yayınlayacağız. Jamie Chua Singapur’da tanınır kişidir. 2021 yılına kadar Instagram’da 1,1 milyondan fazla hayran ve YouTube’da yaklaşık 450.000 abone toplamayı başardı.

Ve birçok ilginç oyun mekanizmasıyla toplamda 50.000$ ödül hazırladık. Bu NFT serisi 2 Ağustos’ta RARA platformunda ( www.rara.farm ) piyasaya sürülecek. Lütfen takipte kalmaya devam edin!

Yes. Absolutely. So we have partnershiped with other projects to get the IPs. For example, RARA recently reached a strategic partnership with Vidyx. VIDYX is a project incubated by VIDY a famous blockchain technology advertising company in Singapore.

VIDYX can be regarded as a subsidiary of Vidy which has over 150 million users and partnerships with more than 75 leading media, publishers and companies from all sorts of fields, including VOGUE, Lancôme, Binance, and subsidiaries of Singapore Press Holdings (SPH), such as AsiaOne, Esquire, Robb Report, Buro247, The Peak Magazine, CNN, CNBC, SindoNews, Okezone, Harpers Bazaar, Women’s Weekly, L’Officiel, Mothership, AsiaOne among many others (See website www.vidy.com for full list). Backed by its parent company Vidy, VIDYX enjoys abundant IP resources, technology development, etc.

And now we will publish our first celebrity IP NFT series, which is cooperated with Jamie Chua. Jamie Chua is a celebrity in Singapore. By 2021, she has attracted more than 1.1 million fans on Instagram and nearly 450000 subscribers on YouTube.

And we prepared many interesting play mechanisms and a total rewards of $50,000. This NFT series will launch on Aug 2nd in RARA platform( www.rara.farm ). Please stay tuned!

LupoCrypto: Bu kadar ünlü ve takipçisi olan bir influencer ile ortaklık, kesinlikle RARA’nın gerçek potansiyelini gösteriyor! Ayrıca Vidy ile ortaklık umut verici görünüyor. RARA Singapur Pazarında görünüşe göre çok güçlü.

Partnership with an influencer with such fame and followers definitely shows the potential of RARA! Also partnership with Vidy seems promising. It seems that RARA is very strong in Singaporean Market.

Raina: Evet, tabi ki.

Yeah, sure. 

LupoCrypto: Ayrıntılı cevabın için teşekkürler, Raina! Şimdi beşinci soruma geçiyorum.

Thanks for your detailed answer, Raina! I am moving to fifth question now.

LupoCrypto: RARA projesinin ekonomik yaklaşımından ve tokenomisinden bahsedebilir misiniz? RARA hangi ekonomik temellere oturuyor?

Could you tell us about the economic approach of the RARA project and its tokenomics? On what economic foundations does RARA rest?

Raina: RARA, tamamen adil bir başlangıç projesidir; bu, tokenominin ilk depolanması veya dağıtımının olmadığı ve bunun yerine aynı anda herkese açık olan blok başına 48 RARA yayınladığı anlamına gelir. RARA’nın maksimum sınırı yoktur ve tamamen enflasyonist ve yanan bir modelde çalışır. Blok başına 48 RARA ile başlayarak, blok başına toplam RARA dağıtımı, DAO yönetiminin oylama sonuçlarına bağlı olarak zaman içinde yarıya indirilebilir.

RARA’ya sahip olmak; token sahibine, sahip oldukları RARA miktarıyla orantılı olarak oy kullanma ve web sitesindeki diğer RARA sahiplerinden belirli NFT Myster Box ögeleri satın alındığında kar paylaşımı alma seçeneği sunar.

RARA is a totally Fair Launch Project, which means it has no initial storage or distribution of its token float, and instead conducts an emission of 48 RARA per block, open to everyone at the same time. RARA has no max cap and operates on a fully inflationary and burning model. Beginning at 48 RARA per block, the total per-block distribution of RARA may be halved over time depending on the casting vote results of the DAO’s governance.

Holding RARA gives the token holder the ability to cast votes proportional to the amount of RARA they hold, and to earn a profit share when specific NFT mystery boxes are purchased by other RARA holders on the site.

RARA tokenleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu bilgi grafiğine de göz atabilirsiniz.

You can also check this infographic to know more about RARA tokenomics.

LupoCrypto: Yanıtınız için teşekkür ederim! Görünüşe göre RARA sadece NFT ve DeFi’yi değil, aynı zamanda DAO’yu da bir araya getiriyor. Bu attığınız infografiği Türkçe okuyucularımız için tercüme edip yayınlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Thank you for your answer! It seems RARA brings not just NFT and DeFi, but also DAO together. You can be sure that we will be translating and publishing this infographic for our Turkish audience.

Raina: Harika teşekkürler.

Great thanks.

LupoCrypto: RARA tokeni ve vRARA tokeniniz mevcut. Neden iki farklı token var ve bu tokenların faydaları neler? Bu tokenleri tutanlara ne gibi artılar sağlıyor.

You have RARA and vRARA tokens. Why are there two different tokens and what are the benefits of these tokens? What benefits do these tokens provide to those who hold them?

Raina: RARA tokeni, bizim platform tokenimizdir. Daha önce paylaştığım infografik gibi 3 ana rolü vardır: Yönetişim tokeni, Ödeme&Ücret, Teşvikler.

vRARA, RARA’nın takas edilemeyen ancak bir kullanıcıya yönetişim tekliflerinde oy kullanma yetkisi veren oylama tokenidir. Her vRARA, bir teklife yönelik bir oy olarak sayılacaktır. Aynı zamanda kişinin üyelik seviyesini ve dolayısıyla sahip olduğu faydaları belirler. vRARA’yı elde etmek için, bir kullanıcının RARA tokenini 1:1 oranında stake etmesi gerekmektedir.

RARA token is our platform token. As the infographic I shared before, it has 3 main role: Governance token, Payment &Fee, Incentives.

vRARA is the voting token of RARA which is non-tradable but gives a user the voting power on governance proposals. Each vRARA will count as one vote towards a proposal. It also determines one’s membership level and thus determine the benefits he/she enjoys.
To acquire vRARA, a user has to stake his RARA token at a ratio of 1:1.

LupoCrypto: Teşekkürler! Şimdi diğer soruma geçiyorum.

Thank you! Now I am moving to my next question.

Raina: Evet, bekliyorum.

Yup

LupoCrypto: RARA, kullanıcıların demokratik işlem yapmalarını ve saldırılara karşı korunmalarını sağlamak için platform güvenliğini nasıl sağlayacak?

How will RARA ensure platform security so that users can transact democratically and protected against attacks?

Raina: Evet, şu anda her blockchain projesi için güvenlik en önemli şey. RARA da bu konuda çok çaba sarf etti ve RARA’nın denetimi halihazırda hala devam etmektedir. Denetim raporununun yakında çıkacağına inanıyorum.

Yes, security is the most important for every blockchain project at present. RARA has also made a lot of efforts in this regard, and RARA’s audit is already in progress. I believe the report will come out soon. 

LupoCrypto: Açıklaman için teşekkürler Raina! Şimdi son soruma geçiyorum.

Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız.

Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for you explanation, Raina! Now I will ask my last question.

After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.

Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English speaking members to ask their questions in English.

LupoCrypto: Platformunuzda NFT ödüllendirmesi yapmayı planlıyorsunuz. NFT sahiplerine verilen RARA token ödüllerinin miktarını nasıl hesaplayacaksınız? Nadirlik gibi sıralamalar olacak mı?

I can see that you are planning to introduce a NFT rewarding system on your platform. How will you calculate the amount of RARA token rewards awarded to NFT holders? Will there be rankings like rarity?

Raina: Evet. Farklı NFT serileri için farklı mekanizmalarımız var. İlk NFT serileri için, en spesifik NFT’leri veya bazı NFT koleksiyonlarını satın alanlara ödül vermeyi planladık.

Yes. We have different mechanism for different NFT series. For the first NFT series, we planned to reward those who get the most specific NFTs, or some NFT collections.

LupoCrypto: Bu akşam verdiğiniz tüm nazik ve ayrıntılı cevaplar için teşekkür ederiz! Bizim için harika bir akşam oldu.

Şimdi topluluk sorularına geçiyoruz. Sohbet 22:15’e kadar açık kalacaktır. Raina, sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplayacak.

Hadi başlayalım!

Thank you for all your kind and detailed answers that you give tonight! It was a great session for us.

Now we are proceeding to the community questions. Chat will be opened until 22:15. Raina will pick 5 of the questions asked.

Let’s begin!

KoinSaati: Sohbet 100 soru aşıldığı için kapanmıştır.

We have closed the chat due to 100 question limit has been passed.

Aditya (From Community): RARA platformunda iki tür NFT olduğunu görüyorum
1- Sistem NFT’si
2- Fikri Mülkiyet NFT’si
Bu iki NFT arasında fark nedir?

I see there are two types of NFT’s on the RARA platform
1- System NFT
2- IP NFT
How these two NFT’s are different?

Raina: RARA platformunda iki tür gizemli kutu vardır – IP Kutuları ve Sistem Kutuları.

Sistem Kutuları, oyunlaştırma deneyimini sergilemek için RARA tarafından yerel bir NFT serisi olarak oluşturulan gizemli bir kutudur. Her Sistem Kutusu, nadir bir evcil hayvanı çekmek için toplu olarak toplanacak nadir bir evcil hayvanın (Zebra, Shiba veya Possum) veya bir gıda maddesinin (Zebra Flower, Shiba Rice, Possum Fruit) kilidini açar. Bir kullanıcı, sahip olduğu nadir bir evcil hayvan NFT’sine sahip olduğunda, NFT’lerini stake etme ve yield farming token emisyonunun orantılı bir parçasını aldıkları için blok başına daha fazla RARA kazanma seçeneğine sahiptir. Her sistem kutusu NFT, yield farming ödül payını hesaplayacağı karşılık gelen hash gücüne sahiptir.

IP (Fikri Mülkiyet) Kutuları, platform ve yetenekli IP sahipleri (Jamie Chua gibi sanatçılar ve yaratıcılar gibi) tarafından ortaklaşa yayınlanan aktarılabilir dijital varlıklardır (NFT’ler) ve piyasada daha yaygın olan bu tür gizemli kutulardır. Her birinin satış fiyatı aracılığıyla kendisiyle ilişkilendirilen bir değeri olacak ve bir kez sahip olunduğunda piyasada alınıp satılabilecek.

There are two types of mystery boxes that exist on the RARA platform — IP Boxes and System Boxes.

A System Boxes are a mystery box generated by RARA as a homegrown NFT series to showcase the gamification experience. Each System Box unlocks either a rare pet (Zebra, Shiba, or Possum) or a food item (Zebra Flower, Shiba Rice, Possum Fruit) to collect in bulk in order to attract a rare pet. Once a user has a rare pet NFT in their possession, they have the option to stake their NFT and earn more RARA per block as they now get a proportional piece of the System Farm token emission. Each system box NFT has its corresponding hash power by which the System Farm would calculate the reward share.

IP Boxes are transferable digital assets (NFTs) co-published by the platform and talented IP owners (such as artists and creators, like Jamie Chua), and these types of mystery boxes that are more common in the marketplace. Each has a value associated with it via its sale price and can be traded and sold on the marketplace once owned.

LuckyLife (From Community): Vidyx ile olan partnerlik RARANFT için ne tür fırsatlara kapı açacak? Bu iş birliği temelindeki fayda ve pozitif şeyler nelerdir?

How has the partnership with Vidyx opened up opportunities for RARANFT? What are the benefits and positive things that you have basically received from this nice cooperation?

Raina: VIDYX, Singapur’da ünlü bir blockchain teknolojisi reklam şirketi olan VIDY tarafından kuluçkaya yatırılan bir projedir. VIDYX, WEB 3.0 tabanlı dijital eğlence ve içerik için Metaverse (çoklu evren) bir portal oluşturmayı amaçlar ve markalar ve hayran kullanıcıları için etkileşimli bir platform sağlar. VIDYX, zengin IP (Fikri Mülkiyet kaynaklarını) etkili bir şekilde NFT tüccarlarına dönüştürebilir ve hayran jetonları için kullanım senaryolarını zenginleştirebilir. RARA platformunun yenilikçi NFT çözümü, bu Fikri Mülkiyet kaynaklarının değerini tamamen ortaya çıkaracaktır. Yani her iki taraf için kazan-kazan işbirliği olacak.

VIDYX is a project incubated by VIDY a famous blockchain technology advertising company in Singapore. VIDYX aims to create a portal to the WEB 3.0-based digital entertainment and content Metaverse, and provides an interactive platform for brands and their fan users.
VIDYX can effectively transform its rich IP resources into NFT merchants and enrich the usage scenarios for fan tokens. The RARA platform’s innovative NFT solution will fully unlock the value of these IP resources. So it’s the win-win cooperation for both sides.

RARA

Evil Zackey (From Community): Şu anda, RARA’nın platformunda kimler NFT oluşturabilir? Nerede satılacaklar veya takas edilecekler mi? Kendi kullanıcılarınız için bir pazar yeri oluşturma planınız var mı veya binance NFT gibi başka bir platformla entegre olacak mısınız?

Currently, who can create NFT on RARA’s platform? where have they been sold or will they be traded? Do you have any plans to create a marketplace for your own users or will you integrate with another platform, such as binance NFT?

Raina: Şimdilik, NFT oluşturma işlevi başlatılmadı. Çünkü sadece yaklaşık 2 aydır resmi olarak çalışıyoruz. Daha fazla fonksiyon hala tasarım ve geliştirme aşamasındadır. NFT’leri, ilk Fikri Mülkiyet NFT serisi lansman tarihi olan 2 Ağustos’tan itibaren, RARA platformundaki RARA jetonu aracılığıyla satın alabilirsiniz.

For now, the function of NFT creating has not been launched. Cuz we have only been officially online for about 2 month. More functions are still in the design and development.
You can buy NFTs from 2nd Aug, the first IP NFT series launch date, through RARA token in RARA platform.

ugur Berliktay (From Community): RARA, rezervsiz madencilik ile verilen ilk NFT platform tokeni olduğundan, bize “REZERVSİZ MADENCİLİK” hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

As Rara is the first NFT platform token to be issued with unreserved Mining,
Can You tell us more about “UNRESERVED MINING”?

Raina: RARA adil bir başlangıç projesidir, yani başlangıçta tokenomi depolamaz veya tahsis etmez, bunun yerine herkese açıkken blok başına 48 RARA teklif eder. RARA’nın maksimum sınırı yoktur ve tamamen enflasyonist ve yanan bir modelde çalışır. Blok başına 48 RARA ile başlayarak, blok başına toplam RARA tahsisi, DAO yönetişimi tarafından yapılacak belirleyici bir oylamanın sonucuna bağlı olarak zaman içinde yarıya indirilebilir.

Bu, piyasadaki diğer projelerden bile büyük bir fark ve ilerlemedir ve daha çok Bitcoin teklifinin ilk günlerinde erken Genesis blokları gibidir. Kenara itilmiş madencilikten kaynaklanan yönetişim avantajları, RARA için gelecekteki DAO yönetiminde daha büyük pazar avantajları sağlayabilir.

RARA is a fair start project, meaning that it does not initially store or allocate its token float, but instead conducts an offering of 48 RARA per block while being open to all. RARA has no maximum cap and operates on a fully inflated and burned model. Starting with 48 RARA per block, the total allocation of RARA per block may be halved over time, depending on the outcome of a decisive vote by the DAO governance.

This is a huge difference and progression from even other projects on the market, more like the early Genesis blocks in the early days of the Bitcoin offering. The governance advantages arising from no set-aside mining could usher in greater market advantages in future DAO governance for RARA.

botman (From Community): $RARA tokenin kullanarak staking nasıl yapabilirim ve $RARA tokeninin gelecekte bir ön satışı olacak mı?

How do I STAKING using the $RARA token and will the $RARA token hold a PRESALE in the future?

Raina: Aslına bakarsanız biz RARA Likidite Madenciliğini başlattık bile. İki madencilik havuzu var: RARA-BNB ve RARA-VIDYX. Bu madencilik işlemleri için gerçekten yüksek bir APY sağlıyoruz. Yukarıda resmini paylaştığım tweet’i inceleyebilirsiniz.

Actually we have started RARA Liquidity Mining. There are two mining pools: RARA-BNB, RARA-VIDYX. And we provide a really high APY for this mining. You can check this tweet post by the participants .

Bu adımları takip ederek #RARA #LiquidityMining’i şimdi başlatın!

1️⃣ $RARA, $BNB veya $VIDYX tokenlerini hazırlayın
2️⃣ https://www.exchange.rara.farm adresindeki V2 havuzuna likidite ekleyin
3️⃣L P (Likidite Sağlayıcı) tokenini http://www.rara.farm‘da stake edin
4️⃣ $RARA tokeninin çıkarılmasını bekleyin

Follow this tutorial start #RARA #LiquidityMining now!

1️⃣Prepare $RARA, $BNB or $VIDYX token
2️⃣Add liquidity to the V2 pool on https://www.exchange.rara.farm
3️⃣Stake the LP token on http://www.rara.farm
4️⃣Wait for $RARA token mined

LupoCrypto: Bu güzel akşamda bizimle olduğu için @Raina_RARA’ya teşekkür ederiz! Sizi burada ağırlamak bir zevkti ve umarım siz ve ekibiniz için en iyisi olur! Ayrıca tüm üyelerimize katılımları ve soruları için teşekkür ederiz. RARA projesinin gelişeceğine ve başarılı olacağına kesinlikle inanıyoruz!

Thank you @Raina_RARA for being with us in this lovely evening! It was a pleasure hosting you here and I hope all the best for you and your team!

We also thank all of our members for their participation and questions. We firmly believe that the RARA project will thrive and be successful!

Raina: @lupoBTC ve @Braatuu teşekkürler ve harika sorularınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Thanks @lupoBTC and @Braatuu and thanks all you guys for your great questions.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Jswap: OKExChain Platformunda “Ticaret = Madencilik” DEX’i

Kriptopara, Bitcoin

31 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü