in ,

Rapor: Rakamlarla FLOKI’nın TokenFi’si

Bu makalede, Floki’nin yeni tokenizasyon platformu TokenFi’nin iki haftadan kısa bir süre içinde gerçekleştirdiği son güncellemeleri ve kilometre taşlarını kaleme alacağız.

Popüler memecoin platformu Floki, potansiyel multi-trilyon dolarlık tokenizasyon pazarından yararlanmak amacıyla kısa süre önce yeni ödül varlığı TOKEN’ın piyasaya sürülmesinin yanı sıra kendi tokenizasyon platformu TokenFi’nin lansmanını duyurdu. Floki’nin TokenFi’si, kripto ve varlık tokenizasyon sürecini basitleştirmeyi ve sonunda dünyanın önde gelen tokenizasyon platformu haline gelmeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte, 10 trilyon dolarlık varlığı yöneten dünyanın en büyük kurumsal yatırımcısı BlackRock, tokenizasyon endüstrisine olan güvenini göstermiş ve onu piyasalardaki bir sonraki evrim olarak nitelendirmişti.

Floki’nin TokenFi’si, 27 Ekim’deki lansmanından bu yana kripto topluluğunun dikkatini hızla çekti ve iki haftadan kısa bir süre içinde 56 milyon doları aşan bir Toplam Kilitli Değer (TVL) topladı.

TVL 56 Milyon Doların Üzerine Çıktı

Bu yazı yazıldığı sırada, toplam FLOKI arzının %17’sinden fazlasını temsil eden 56 milyon doların üzerinde (yaklaşık 1,9 trilyon FLOKI token) stake programına kilitlenmiş durumda. FLOKI’ye göre, bu token’ların çoğunluğu 4 yıl gibi uzun bir süre için stake ediliyor. Bu, yatırımcıların %120’ye varan yüksek getiriler için FLOKI’lerini stoke etmeye devam etmeleri nedeniyle çoğu token’ın önümüzdeki yıllarda dolaşımdan kalkmasının beklendiği anlamına geliyor.

Staking platformundaki Yıllık Yüzde Getiri (APY) çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Şu anda, Ethereum ve BNB Chain’deki stake APY sırasıyla şöyle:

ETH

  • 3 Aylık 36,19%
  • 1 Yıl: 57,90%
  • 2 Yıl: 86,85%
  • 4 Yıl: 115.79%

BNB

  • 3 Aylık: 37,26%
  • 1 Yıl: 59,62%
  • 2 Yıl: 89,44%
  • 4 Yıl: 119,25%

Token Sahipleri

TokenFi’nin TOKEN’ı şu anda BSCScan ve Etherscan verilerine göre Ethereum ve BNB Chain’de 17.000’den fazla yatırımcıya sahiptir.

Borsa Listelemeleri

2 Kasım’da FLOKI, TOKEN için ilk büyük borsa ortağı olarak Bybit’i tanıttı. Bybit’in TOKEN’a 15 milyondan fazla kişiden oluşan devasa kullanıcı tabanına erişim sağlayarak TokenFi’nin yerel token’ının benimsenmesini hızlandırması bekleniyor.

Ayrıca TOKEN, KuCoin, Gate, MEXC, BingX ve Binance vadeli işlemlerinin yanı sıra fiyat izleme web siteleri CoinMarketCap ve Coingecko dahil olmak üzere diğer önde gelen borsalarda listeleme sağladı.

TokenFi ve DEXTools

Merkeziyetsiz bir token veri analiz platformu olan DEXTools ile bir araya gelen TokenFi, platformun kripto dünyasındaki görünürlüğünü önemli ölçüde artırmayı vadeden stratejik bir pazarlama iş birliğiyle 80 blok zincirinde 140 milyondan fazla yıllık kullanıcıya tekliflerini sunmaya hazırlanıyor.

TokenFi ve DWF Labs

TokenFi (TOKEN) ayrıca piyasa yapıcı ve Web3 yatırım şirketi DWF Labs ile stratejik bir ortaklık kurduğunu ve DWF Labs’in borsalardaki birincil likidite sağlayıcısı haline getirdiğini duyurdu. DWF Labs’in trilyon dolarlık tokenizasyon pazarının potansiyeline ve gelişmekte olan Floki ekosistemine olan inancından yola çıkan iş birliği, TOKEN için sorunsuz erişim ve gelişmiş likidite sunacak.

Ayrıca, DWF Labs’in TokenFi Connect sektörüne entegrasyonu, TokenFi’nin kurumsal varlığını güçlendirmede ve DWF Labs’in TokenFi’nin başarısına olan bağlılığını sağlamlaştırmada önemli bir adımı işaret ediyor.

CertiK Denetimi

TokenFi’nin güvenliğe olan bağlılığı, önde gelen güvenlik platformu CertiK tarafından yapılan son denetiminde açıkça görülmektedir. Ekibe göre CertiK, TOKEN akıllı sözleşmelerini denetledi ve gelecekte tüm TokenFi ürün sözleşmelerini denetlemeye devam edecek.

Sonuç

TokenFi, X üzerinden yaptığı bir paylaşımla yol haritasını 10 Kasım 2023 tarihinde yayınlayacağını duyurdu. Floki, yeni platformu TokenFi’yi 2030 yılına kadar 16 trilyon dolarlık bir endüstri olacağı tahmin edilen tokenizasyon endüstrisinin ön saflarında yer alacak şekilde stratejik olarak konumlandırıyor.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/report-flokis-tokenfi-in-numbers

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

GAS Token Neden Yükseldi?

Makroekonomik Olaylar Bitcoin’i Nasıl Etkiler?