in , ,

Radio Caca (RACA) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Radio Caca (RACA), sanal dünya ve onun etrafındaki altyapıyı inşa etmeyi hedefleyen BSC temelli bir DAO’dur. Bugünkü yazımızda olası RACA boğasına yönelik ipuçlarını arayacağız.

Yapılan çalışmalar göre 2030 yılına kadar metaverse piyasasının yaklaşık 5 trilyon dolar değerinde olacağı öngörülüyor. Bu, Japon ekonomisine denk bir değer anlamına geliyor. Metaverse projelerinin büyüme potansiyeli hala çok yüksek. Peki, Radio Caca bundan olumlu etkilenebilir mi? Ya da Radio Caca’nın gelecekte Binance Smart Chain’de GameFi ve metaverse lideri olabilir mi?

Radio Caca’nın mevcut ürün yelpazesine göz attığımızda; Play-to-Earn NFT oyunu Metamon, United States of Mars (USM) Metaverse ve üç NFT pazarından oluştuğunu görüyoruz.

Coingecko’dan alınan verilere göre piyasa değeri bakımında 95 milyon dolar ile 256. sırada bulunan RACA, Kasım 2021’deki ATH’den bu yana düşüş eğilimini sürdürüyor. Yazı kaleme alındığı sırada (5 Ekim 2022) RACA, $0,00028771 seviyesinden fiyatlanıyor. Kısaca özetlemek gerekirse dijital varlık ATH’sinden %97 gerileme kaydetmiş.

Radio Caca için Eylül ayı oldukça hareketliydi. Başka bir ifadeyle Eylül, proje için partnerlik ayı oldu da denebilir. Radio Caca, sektörde yer alan diğer proje ve platformlar ile yaptığı stratejik ortaklıkları ile ekosistemini genişletme ve bilinirliğini artırma çabası içerisinde gözüküyor.

Eylül ayında Radio Caca (RACA), USMverse ile oluşturduğu metaverse için partnerlik çalışmalarına hız kazandırdı. Bu durum USMverse metaverse’ünün büyüklüğünü ve ekosisteminin ne kadar geniş olacağına dair bizlere ipuçları sunuyor.

Geçen ay öne çıkan Radio Caca (RACA) partnerliğinden biri de günlük haberler sunan ve öne çıkan projeleri paylaşan bir platform olan BSCDaily ile gerçekleşti. Bu açıdan projenin tanınırlığına ya da marka değerine pozitif yansıma gösterecektir. Son olarak Radio CACA, Eylül ayında, 17 BNBChain projesiyle ortaklık kurduğunu da belirtmekte fayda var.

RACA, fiyatını etkileyen birçok dış ve iç faktör söz konusu. En büyük dış faktör, bütün sektörü etkisi altına alan ABD’deki enflasyon sorunsalı ve FED’in faiz artırım sürecini 2023’te de sürdürmesi olarak gözüküyor. Öne çıkan iç faktör ise aslında yine FED kaynaklı olarak metaverse projelerine yönelik ilginin azalması denebilir. Diğer taraftan birden fazla ve iddialı metaverse projesi de çalışmalarını sürdürüyor. Bu açıdan rekabet kızıştığında Radio Caca kendini nasıl konumlandıracak bekleyip göreceğiz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

PancakeSwap

PancakeSwap Likidite Nedir?

Tron (TRX) Nasıl Stake Edilir?