in , ,

Radiant Capital (RDNT) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto

Binance yeni Launchpool projesi olarak, LayerZero üzerine inşa edilmiş bir omnichain para piyasası protokolü olan Radiant Capital’i (RDNT) kullanıma sunacağını açıkladı. Peki, Radiant Capital RDNT nedir ve nasıl satın alınır?

Radiant Capital, merkeziyetsiz omnichain para piyasası protokolüdür. Kullanıcılar, varlıklarını ana zincirden başka bağlantılara aktarabilir ve satabilir. RDNT, likidite madenciliği ve yönetişimi için yardımcı program token’dir.

Ekibi ve Yatırımcıları

Proje, parçalanmış likiditeyi birden fazla para piyasası ve zincirde tek bir güvenli, kullanıcı dostu ve sermaye açısından verimli omnichain protokolü altında birleştirmeyi amaçlıyor. Arbitrum $ARB ekosisteminin bir parçası olan projenin arkasında önemli isimler bulunuyor. Proje, Layer Zero, Chainlink, LIDO, Arbitrum, Balancer Labs tarafından destekleniyor.

Yol Haritası

Radiant, kullanıcıların birden fazla zincirde varlıkları sorunsuz bir şekilde yatırabileceği ve ödünç alabileceği “tek duraklı” bir para piyasası olmayı hedefliyor. Yol haritası kripto ekosisteminin dinaminiklerine göre şekillenecektir.

Avantajları

Radiant, ölçek, paralellik ve Turing Complete programlama açısından mevcut tüm blok zincirleriyle ilgili sorunları çözmek için tasarlanmış devrim niteliğinde bir ağdır. Radiant, merkezi bir oluşumdan geçmeden doğrudan değer alışverişini sağlayan eşler arası bir dijital varlık sistemidir. Bitcoin’e benzer şekilde, Radiant ağı minimum yapı gerektirir ve işlemleri süregelen hash tabanlı bir çalışma sistemine bağlıdır.

Tokenomisi

Radiant DAO, yerel yardımcı program tokeni OFT-20 olan $RDNT’yi kullanır. Kullanıcılar etkileşimde bulunarak ve platforma fayda sağlayarak yerel yardımcı program tokeni $RDNT aracılığıyla toplulukta etkili aktör olabilir. Radiant DAO topluluğu, teklif sunma, teklifleri oylama ve bunları hayata geçirme gücüne sahip olacak. Layer Zero Labs’ın omnichain değiştirilebilir tokeni (OFT) birlikte çalışabilirlik çözümü, yerel, zincirler arası token transferlerine olanak tanır.

Nasıl Satın Alınır?

Binance üzerinde listelenen RDT, yine bu kripto varlık alım satım platformları üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Mart Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

2023’ün İlk Çeyreğinde Gerçekleşen NFT Satışları