Python’un Blockchain İçin İyi Olmasının 5 Nedeni

Python; sağlam, performanslı, gelişmiş, sade, güvenli ve ölçeklenebilir olduğu için Blockchain projeleri için mükemmel bir dildir.

Python; sağlam, performanslı ve ölçeklenebilir olduğu için Blockchain projeleri için mükemmel bir dildir. Ayrıca gelişmiş, sade ve güvenlidir.

Son olarak Python, Blockchain için ücretsiz paketlere sahiptir. Blockchain C++ ile yazılmış olsa da, birçok geliştirici ve veri bilimci, blok zincirlerini oluşturmak için diğer dillere yöneliyor. Python öğrenmek, endüstride çalışmak için diğer geliştiricilere göre size kesinlikle bir avantaj sağlayacaktır. Python’un bir Blockchain için mükemmel bir dil olmasının beş iyi nedenini inceleyelim:

1. Python Gelişmiş ve Öğrenmesi Kolaydır

Python bir süredir piyasada ve teknoloji sahnesindeki konumu giderek güçleniyor. Geniş ve tutkulu bir geliştirici topluluğu tarafından desteklendiğinden, Python bir dil olarak önemli ölçüde gelişmiştir ve şu anda istikrar ve güvenilirliği garanti eden ileri bir aşamadadır.

Bu parlak bir geleceğe sahip bir teknolojidir, bu nedenle projenizin modası geçmiş bir dile dayalı olmayacağından emin olabilirsiniz.

Dahası, Python’un yumuşak bir öğrenme eğrisi vardır, bu da geliştiricilerin makul bir zaman çerçevesi içinde ustalaşmasını kolaylaştırır ve hatta daha az deneyimli geliştiricilerin Blockchain projelerine anında katkıda bulunmasına izin verir.

2. Python Sade ve Minimalisttir

Sadelik ve minimalizm Python felsefesinin merkezinde yer alır. Sadeliği birçok farklı özellikten kaynaklanmaktadır. Örneğin Python’da beyaz boşluklar kod bloklarını ifade eder ve geliştiricilerin küme parantezleri veya anahtar kelimeler ekleme konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Çok fazla kod yazmak zorunda kalmadan bir blockchain kodlamak için Python’u kullanabilirler. Örnek vermek gerekirse Python, 50 satırdan daha az kodla basit bir blockchain oluşturmaya izin verir.

Dahası, tek bir komutla birçok görevi kolayca gerçekleştirebildiğiniz için blockchain için Python önerilir. İlgili bilgilerle yapı taşları oluşturma işini ve bunları birbirine bağlamayı çok daha kolay hale getirir.

Python

3. Python Şu Anda Popülerdir

Python’u Blockchain tabanlı bir proje için mükemmel bir seçim yapan bir başka özellik de popülerliğidir. Bu yılın TIOBE endeksine (programlama topluluğu endeksi) bir göz atın ve Python’un tüm programlama dilleri arasında üçüncü sırada yer aldığını göreceksiniz. Ve endeks, popülaritesinin sürekli arttığını gösteriyor.

Pratikte bu, proje ekibinizi oluşturmakta kolay bir zaman geçireceğiniz anlamına gelir çünkü akademik veya bilimsel geçmişe sahip profesyoneller de dahil olmak üzere Python konusunda uzmanlaşmış çok sayıda geliştirici vardır.

Ancak Python uzmanlarına kolay erişim her şey demek değildir. Dilin popülaritesi, ekibinizin Python’un bilgiyi paylaşan ve faydalı kitaplıklar oluşturan canlı topluluğundan yararlanacağı anlamına da gelir.

4. Python Derlenmiş veya Derlenmemiş Olarak Çalıştırılabilir

C++’ın aksine Python, makineler tarafından anlaşılır hale gelmesi için derleme gerektirmeyen ve geliştiricilerin hayatlarını daha rahat hale getiren bir betik dilidir.

Bir uygulamayı çalıştırdığınızı ve bir hata fark ettiğinizi hayal edin. Derlenmiş bir dil kullanıyorsanız, düzeltmek için uygulamayı durdurmanız, kaynak koduna dönmeniz, hatayı düzeltmeniz, kodu yeniden derlemeniz ve uygulamanızı yeniden başlatmanız gerekir.

Python’da tek yapmanız gereken hatayı düzeltmek ve uygulamanızı yeniden yüklemektir. Kodu yeniden derlemeniz gerekmez. Ve bu, blockchain oluşturmada büyük bir avantaj olabilir.

Kodu anında çevirmek, komut dosyası dillerinin performansını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle Python, kodu hızlandıran diğer birçok teknikle birlikte kodu önceden derleme seçeneği sunarak blockchain’de çalışan geliştiricilere bir seçenek sunar.

Blockchain, teknoloji

5. Python’un Blockchain İçin Ücretsiz Paketleri Var.

Python’u Blockchain projesinde kullanmanın bir diğer önemli avantajı, geliştiricilere daha verimli kod yazmalarına yardımcı olacak ücretsiz paketler koleksiyonu sunmasıdır.

Sonuç olarak;

Kod ve dil söz konusu olduğunda Blockchain’in belirli gereksinimleri vardır. Genel olarak, bir Blockchain projesi için bir programlama dili seçerken, dilin güvenli, performanslı ve ölçeklenebilir olduğundan emin olmalısınız.

Blockchain’i olabildiğince güvenli hale getirmek için gelişmiş ve güvenilir bir dile ihtiyacınız var ve Python bu konuda size yardımcı olabilir. Herkes blockchain’e eklemeler yapabileceğinden, ağınız ve kodunuz büyüyen bir sorgu listesiyle başa çıkabilmelidir. Python da bunu kapsıyor.

Son olarak, bir Blockchain uygulamasının, bu işlemler paralel olarak işlenmeden herkesin zincire eklemesine izin vermesi gerekir. Bunun için hızlı ve çok yönlü bir dile ihtiyacınız var ve bu yüzden Python’u seçmeniz sizin için doğru bir seçenek olabilir.

Kaynak: netguru

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

vitalik buterin, ethereum

Vitalik Buterin: 27 Yaşındaki Kripto Milyarderinin Hikayesi

Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyat Analizi | 30 Ağustos 2021