in , , , ,

Push Protokolü Polygon’da Başlatılıyor!

Polygon neden Push protokolüne sahiptir?

Polygon, gelişmiş Web3 bağlantısını etkinleştirmek için daha önce Ethereum Push Bildirim Hizmeti (EPNS) olarak bilinen Push protokolünü entegre etme hamlesini duyurdu.

EPNS başlangıçta Ethereum’da Push bildirimlerini etkinleştirmek için oluştu. Platformun bu yılın başında piyasaya sürülmesinden bu yana protokol; 60 bin aboneye, 100 kanala ve 17 milyon bildirime kaynak sağlamıştı. Web3 bağlantısını yaklaşık bir yıl başarılı bir şekilde benimsemiştir. Sonra protokol, çok zincirli ve genelleştirilmiş iletişim yoluyla bir sonraki benimseme dalgasına öncülük etmek için diğer hamlesini duyurdu. Şirket, bu haftanın başlarında Twitter hesabında yayınlanan bir tweet’te Push protokolünün yeniden markalaşacağını duyurdu. Yeniden markalaşma, Push protokolünün benimsenmesini Ethereum ve Push bildirimlerinin ötesine gidilmesini sağlayacaktır. Mesajlaşma, video akışı, reklamlar, katmanlar veya sohbetler fark etmeksizin her türlü iletişime izin verecektir. Bu durum Polygon tarafından benimsenmesine yol açmıştır.

polygon, matic fotoğrafı

Polygon, ilk iyi yapılanmış, kullanımı kolay Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme platformudur. Ayrıca eskiden Matic ağı olarak bilinmektedir. Ancak Web 2.0 tabanlı kurumların Web3’e dahil olması için bir platform haline gelmiştir.

Polygon, yeni nesil uygulamalardan oluşan ekosistem tarafından desteklenen bir Layer-2 protokolüdür. Protokol, geleneksel blockchain mimarisi ile ilişkili temel sorunları çözmeye yönelik bir dizi ürüne sahiptir. Ayrıca kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için ağını geliştirme kararlılığında tereddütsüzdür.

Perşembe günü attığı bir tweet’te ekip, Push protokolünü sistemine entegre ettiğini açıkladı. Ekip, bunun binlerce Polygon dApp’e ve binlerce aktif kullanıcıya sorunsuz, Web3 yerel iletişimi sağlayacağını da sözlerine ekledi. Bu durum, Polygon ağındaki geliştiricilerin artık Push protokolünü uygulamalarına entegre edebileceği, kanalları başlatabileceği ve kullanıcılar için bildirimleri etkinleştirebileceği anlamına gelir. Ekip ayrıca tweet’te şunları söyledi:

Push protokolünü entegre etmek, uygulamalar ve kullanıcılar arasındaki iletişim eksikliğini giderecektir. Bunu gerçekleştirerek Web3’teki genel kullanıcı deneyimini iyileştireceğiz.

Polygon ağı, üzerine inşa edilen 37000’den fazla uygulamaya sahiptir. Push protokolünün Polygon’da başlatılması, uygulamalar ve kullanıcılar arasındaki iletişim sorununu ele alacaktır. Web3 kullanıcı deneyimini geliştirmek için Polygon ekosistemini de destekleyecektir.

Polygon ile ilgili son yazımız: Polygon (MATIC) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

web3 fotoğrafı

Neden Push Protokolü?

Web3’e eklenen uygulamalar artık Push protokolünün sunduğu esnek iletişimin avantajlarından yararlanabilecektir. Bu da onlara mesajlar üzerinde doğrudan kontrol sahibi olma ve spam’i önleme olanağı sağlayacaktır.

Push protokolü, herhangi bir cüzdan, uygulama veya eklentinin Polygon’daki akıllı sözleşmelerden bildirim almasını sağlamaktadır. Kullanıcılar, Web3’teki uygulamaların, Web 2.0’da günlük olarak kullandıkları uygulamalarla yaptıkları gibi benzer bir kullanıcı deneyimi standardı sağlamasını bekler. Buradaki uygulamalarla etkileşime giren kullanıcılar, Push protokolü kullanarak bu platformlarda Web2’de bulunan aynı kullanıcı deneyimine sahip olacaklar. Geliştiriciler için avantaj olan bu durum, hem eski Web 2.0 platformları hem de Web3’te yerleşik yeni nesil uygulamalar tarafından benimsenme şansını artıracaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Melisa Acar tarafından yazıldı.

stETH

stETH Sabitine Yaklaşırken Bitcoin (BTC) Yükseliş Hazırlığında!

BNB Chain’e 100 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı!